Вчені виявили новий тип нудьги Автор: lesya · Опубліковано: 18.04.2014 16:07 · Розділ: Психологія

Виявляється, нудьга буває різною. Вчені-психологи розрізняли чотири основні види нудьги, та недавно до них додався п’ятий, невідомий раніше. Її охрестили «нудьгою апатичною».

Новий вид нудьги вченим вдалося виявити недавно. Все через те, що «нудьга апатична» у своїх проявах близька до депресії, тому їй тривалий час вдавалося маскуватися.

В рамках дослідження вчені відібрали майже півтори сотні студентів, яким видали невеликі кишенькові комп'ютери. В різний час дня пристрої подавали певні сигнали, і тоді учасники дослідження повинні були дати відповідь на кілька пропонованих запитань. Пристрій запитувався щось на кшталт: «Чим ви зайняті зараз?» Або «Під час цього заняття ви відчуваєте нудьгу, задоволення, радість, гнів чи тривогу?». Кожне відчуття, яке піддослідні переживали в момент опитування, вони повинні були оцінити за п’ятибальною шкалою: один бал означав «зовсім не відчуваю», п’ять - «дуже сильно відчуваю».

Якщо учасник експерименту обирав нудьгу, комп’ютер задавав йому інші питання стосовно рівня його спокою чи збудження, а також про емоційне забарвлення його відчуттів.

В результаті фахівці підтвердили існування чотирьох відомих раніше видів нудьги, але й відкрили для себе ще один, невідомий раніше вид. Він супроводжується таким собі негативним коктейлем далеких від радості емоцій: різко негативні відчуття і відчужений стан, тому цей вид нудьги й було названо апатичним. Цей тип було виявлено у 10% студентів та 36 % школярів.

Фото з сайту www.chuvstvnet.ru
Фото з сайту www.chuvstvnet.ru


Раніше, як уже зазначалося, вчені говорили про чотири види нудьги:

1. Так звана «індиферентна нудьга». Для цього відчуття характерні відчужено-розслаблений стан, але присутній невеликий позитив: людина відчуває спокій і втому, байдужість до оточуючого світу. При цьому така людина перебуває в хорошому настрої.

2. «Калібрувальна нудьга» дозволяє людині бути бадьорішою, та в цей же час її емоції більше схильні до негативних. Думки в розгулі, але людина не знає, що їй робити, при цьому особливої активності у пошуках заняття вона не проявляє.

3. «Шукаюча нудьга». Це відчуття супроводжується підвищеною активністю і ще глибшими негативними емоціями. Щоб якось звеселитися, людина відчуває потребу в активній діяльності.

4. «Реакційна нудьга» - показники бадьорості найвищі, негативна валентність однозначна. Такі люди відчувають сильну потребу вийти з нудної ситуації.

П’ятий тип – настільки ж неприємний, що й четвертий, але для нього характерний ще й стан відчуженості.

Джерело: http://svit24.net/

Інші новини розділу