Художники, які малюють тінню Автор: lesya · Опубліковано: 17.04.2014 23:49 · Розділ: Культура

Мистецтво – штука неоднозначна, і сьогодні, коли, здавалося б, картинами і малюнками нікого не здивуєш – хто ж може перевершити класиків? – знаходяться такі, кому вдається приємно здивувати навіть найбільш вишукану уяву найпримхливіших цінителів мистецтва.

Чим? Звісно, не чорним квадратом, а речами куди цікавішими. Щоб донести свої ідеї до аудиторії незвичним способом, художники вдаються до особливих технік виконання картин. Однією з цих технік є використання світла і тіні.

Так, деякі митці навчилися створювати картини за допомогою тіні. На перший погляд їхні композиції – незрозуміле нагромадження речей та всілякого мотлоху; та коли на це нагромадження потрапляє світло, воно кидає тінь, яка і справді заслуговує називатися витвором мистецтва.

Далеко не кожен художник візьметься за роботу зі світлом і тінню. Чому? Та тому, що ні фарб, ні відтінків використовувати ви не зможете. На допомогу вам прийдуть хіба що необмежена фантазія та небачене терпіння. Але неймовірною рисою цього виду мистецтва є те, що воно навіть купи мотлоху може перетворювати на шедеври.

Одним з представників цього напряму є азербайджанський художник Рашад Алакбаров. Він створює витвори мистецтва, використовуючи тіні, що падають одразу в кількох предметів. Одна з його картин - «Політ у Баку» - викликала бурю емоцій серед відвідувачів лондонській галереї De Pury Gallery.

Політ в Баку (фото з http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)
Політ в Баку (фото з http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)

Не менш оригінальні проекти пропонує грецький художник Теодосій Ауреа (Teodosio Sectio Aurea). Його роботи – незвичайні скульптури, які при підсвічуванні відкидають химерні тіні. Більшість найвитонченіших робіт автора – зображення жіночого тіла.

Витончене жіноче тіло (фото з сайту http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)
Витончене жіноче тіло (фото з сайту http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)

Малювати тінню непогано виходить і у Діта Вігмана (Diet Wiegman). Його роботи при першому знайомстві виглядають купою битого скла, сплутаного дроту та шматків пластику, в яких розгледіти композицію практично неможливо. Та якщо пригледітися ближче, та ще й підсвітити композицію під певним кутом, перед вами постане, наприклад, фігура Майкла Джексона.

Майкл Джексон (фогто взято з сайту http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)
Майкл Джексон (фогто взято з сайту http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)

Японка Кумі Ямашита (Kumi Yamashita) створює картини, використовуючи різні предмети та їхнє розташування. Здається, ніби картини Кумі – безладно розкидані на стіні букви та папірці, та коли їх підсвітити під певним кутом, нашим очам відкриється зовсім інше зображення.

Букви, що перетворюються на обличчя (фото з сайту http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)
Букви, що перетворюються на обличчя (фото з сайту http://wowfacts.net/xudozhniki-risuyushhie-tenyu/)Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?