Дослідження тривалістю 75 років доводить, що щастя в коханні Автор: lesya · Опубліковано: 17.04.2014 21:54 · Розділ: Наука

Тисячі вчених і філософів з усього світу вже протягом тисячоліть намагаються з’ясувати, в чому секрет людського щастя. Хтось вбачає його у багатстві, хтось – в міцній дружбі, комусь важливіший кар’єрний успіх і втілення відповідних амбіцій. А є такі, хто не може бути щасливим без кохання. І, як виявилося, останніх – більшість. Навіть не більшість, а всі: дослідження, що тривало сімдесят п’ять років, доводить, що щастя людини – в коханні.

Дослідження, в центрі уваги якого вчені поставили емоційне здоров’я піддослідних, розпочалося у 1930 році. Саме тоді група вчених почала роботу з відстеження емоційного здоров'я чоловіків. Учасниками експерименту стали тодішні студенти. Завершилося дослідження тоді, коли колишнім студентам, які лишилися в живих, виповнилося по дев’яносто років. Результати, отримані в ході довготривалих систематичних опитувань, вчених здивували.

Але про це трохи пізніше. Спочатку кілька слів про саме дослідження. Дослідження проводилося Джорджем Валліантом, і в науковому світі воно відоме як Велике дослідження. Щоб назвати його досконалим, даних було зібрано недостатньо: всього в експерименті взяло участь двісті шістдесят вісім піддослідних, які навчалися у вищих учбових закладах в період з 1939-го по 1944-ий рік. Недоліком роботи можна назвати те, що в її ході відстежувалося емоційне здоров’я виключно білих осіб чоловічої статі. При цьому до уваги бралися тільки студенти Гарварду.

Опираючись на отримані в ході дослідження дані, Валліант написав кілька книг, з яких видно, що далеко не у всіх чоловіків доля склалася благополучно: хтось втрапив у залежність від алкоголю, комусь дошкуляла депресія…

Тим не менше, є й більш втішна інформація: для більшості чоловіків найважливішою частиною їхнього щасливого життя були теплі особисті стосунки. При цьому стосується це не лише дітей і шлюбу, але й ділових взаємин, стосунків з колегами, та навіть рівня доходу – як і слід було очікувати, ті, хто отримував більше грошей, були щасливішими за тих, хто заробляв менше.

Чоловіки, у яких склалися теплі стосунки з батьками, почувалися щасливішими, ніж ті, кому з цим не пощастило. Цікаво, що ті піддослідні, які в студентські роки були відлюдькуватими і похмурими, згодом перетворювалися на щасливих та життєрадісних людей - за умов, що на перше місце в житті вони ставили особисті стосунки та кохання.

До речі, стосується це не лише молодих людей – навіть літні чоловіки зізнаються, що після сімдесяти п’яти років вони почувалися ще щасливішими, ніж раніше, а після вісімдесяти – висловлювали ще більше задоволення шлюбом.

В результаті Валліант вирішив, що справжнє щастя людини - в коханні.

Джерело: http://mainfun.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.