Американці представили проект динамічних меблів майбутнього, які виконуватимуть різні функції Автор: lesya · Опубліковано: 17.04.2014 12:49 · Розділ: Нові технології

Фото з сайту 24gadget.ru
Фото з сайту 24gadget.ru

Зробити квартиру затишною та зручною неможливо без комфортних меблів. По-справжньому якісні меблі повинні бути в першу чергу функціональними, зручними у використанні та відповідати естетичним вимогам власника. Та чим більше меблів ви вибираєте для зручності, тим більше місця вони займають. А пожертвувати житловою площею задля того, щоб наповнити свій дім усіма можливими зразками меблевої промисловості, може не кожен, та й, зрештою, доцільності такий крок має в собі небагато. Саме тому останнім часом дедалі популярнішими стають меблі-трансформери.

І справді, що може бути зручнішим за розкішне широке ліжко, яке за лічені секунди перетворюється у шафу чи непомітно ховається в стелі? Або стіл, який, перевернувшись догори дном, може стати зручним диванчиком? Виготовити такі меблі можна на замовлення – так ви зможете ідеально вписати комплект у вашу кімнату.

Та все ж по-справжньому динамічних меблів на сьогоднішній день ще не винайдено. Однак перші кроки в цьому напрямі вже робляться.

Нещодавно дослідники з Массачусетського технологічного інституту представили технологію, яка в майбутньому дозволить створювати насправді революційні меблі. Власне, вони й заслуговуватимуть називатися трансформерами.

Проект американців отримав назву Transform. Дослідження проводилося під керівництвом Хіроші Ішиї (Hiroshi Ishii), а вперше представили його у Мілані. За словами розробників, унікальні ідеї вони почерпнули в природі, скопіювавши рухи піску, води та повітря.

Поки що розробка заслуговує називатися скоріше дизайнерським проектом. Однак в якості прототипу технологія виглядає багатообіцяюче. Згодом вчені планують створити меблі, які прийматимуть будь-яку форму та виконуватимуть будь-які функції.

Установка Transform складається з більш ніж тисячі елементів. Вони здатні приймати різні форми, реагуючи на найменші рухи. Дані про рух отримуватимуться за допомогою спеціальних датчиків, далі інформація передаватиметься на комп’ютер і оброблятиметься програмою, після чого елементи приводитимуться в рух у відповідності до вимог програми.

На практиці технологія використовуватиметься наступним чином: на підлогу будинку ви, для прикладу, встановите розроблену американцями установку. За допомогою легкого поруху руки з висувних елементів ви зможете «вичаклувати» диван з кріслами чи, наприклад, стіл. Або ще краще – зручну спальню.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.