Опубліковано перелік найкращих книг за останні 60 років Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.08.2009 13:07 · Розділ: Культура

Британська газета The Times оприлюднила список найважливіших, з погляду редакції, книг, які вийшли в друк з 1949 по 2009 рік. Добірка присвячена 60-річчю літературного фестивалю в місті Челтнем, який останніми роками проходить під егідою The Times. Перелік відкриває роман Джорджа Орвелла "1984", а замикає його новітній роман Сари Уотерс "The Little Stranger", який увійшов до розширеного списку претендентів на нагороду "Man Booker Prize 2009".

У списку The Times можна виявити не лише серйозну літературу, а й детективи "Казино Рояль" Яна Флемінга і "Команду Смайлі" Джона Ле Карре, комічний роман П. Г. Вудхауза "Перелітні свині", роман жахів Стівена Кінга "Доля", кілька фантастичних творів, зокрема "Дюна" Френка Герберта, "Помутніння" Філіпа Діка, "2001: Космічна Одіссея" Артура Кларка.

Упорядники не оминули увагою романів "Над прірвою у житі" Дж. Д. Селінджера, "Прийом-22" Джозефа Хеллера, "Вбити пересмішника" Лі Харпер, "Американу" Дона Делілло, "Прах Анжели" Френка Маккорта і ще кілька знаменитих американських творів. У списку також романи Володимира Набокова "Лоліта", Бориса Пастернака "Доктор Живаго", "Леопард" Джузеппе Томазі ді Лампедузи, "Будинок духів" Ізабель Ал'єнде, "Кохання під час чуми" Габрієля Гарсіа Маркеса та "Хроніки заводного птаха" Харуки Муракамі.

До списку The Times увійшли і такі бестселери для дітей і підлітків як "Лев, чаклунка і чарівна шафа" Клайва Льюїса, "Гарі Поттер і філософський камінь" Джоан Роулінг, "Північне сяйво" Філіпа Пулмана та "Сутінки" Стефані Майєр.

Джерело mk.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?