Швейцарські банкомати даватимуть грабіжникам здачу Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2014 15:38 · Розділ: Суспільство

Фото взято з сайту www.vsluh.ru
Фото взято з сайту www.vsluh.ru

Банкомати часто стають об’єктом зазіхань грабіжників. І справді, що б тут здавалося складного: розкрити скриньку і витягти звідти такі бажані гроші. Тим не менше, банкомати оснащені складними системами захисту, які й зробили можливим їхнє функціонування, інакше кожен охочий міг би витягти з банкомату потрібну суму без найменших зусиль.

Є й інша категорія користувачів банкомату. Це ті, хто намагається силою провчити автомат, який «відмовляється» видати неіснуючу на картці суму. В результаті вони пошкоджують автомати, ремонт яких коштує досить дорого.

Щоб знешкодити таких-ось користувачів, швейцарські інженери розробили систему, яка дозволить банкоматам давати грабіжникам «здачу».

Винахід належить вченим з факультету хімії і прикладних біонаук Швейцарської вищої технічної школи, що розташовується в Цюріху. Щоб знешкодити вандалів, вчені радять покрити банкомат спеціальним пластиком у кілька шарів. Ця пластикова поверхня забезпечить хімічну реакцію, яка випускатиме на порушників фонтан гарячої піни.

Пластиковий матеріал являє собою спеціальні плівки зі структурою, схожою на стільники в бджолиному вулику.

Порожнини однієї такої плівки заповнюватимуться пероксидом водню, порожнини іншої - діоксидом марганцю. Плівки розділятимуться за допомогою тонкого шару лаку.

У випадку, коли банкомат піддасться механічним пошкодженням, внутрішній відокремлюючий шар лаку руйнуватиметься, а речовини з обох плівок змішуватимуться між собою, вступаючи в реакцію. Хімічна реакція діоксиду марганцю та пероксиду водню супроводжується виділенням кисню, водяної пари та величезної кількості тепла.

В результаті злочинця, який наважиться або пограбувати, або пошкодити банкомат, обдасть гарячою піною, температура якої в ході реакції досягатиме вісімдесяти градусів за Цельсієм. Цікаво, що така система не потребує використання електричного струму, тому електрику взагалі можна відключити. Єдиним мінусом системи може бути її, так би мовити, одноразовість: якщо банкомат захистився одного разу, то, очевидно, для подальшого захисту йому знадобиться нанесення нового покриття.

За словами розробників, їхній винахід ще й досить недорогий – всього сорок доларів коштуватиме покриття, якого вистачить на захист одного квадратного метра площі.

Джерело: http://www.imena.ua/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.