Вчені з'ясували, чому чоловіки не розуміють жінок Автор: lesya · Опубліковано: 14.04.2014 13:44 · Розділ: Психологія

Давно відомо, що між чоловічою та жіночою психологією – величезна прірва, подолати яку можна лише шляхом компромісу, та й то цей компроміс – це не міцний міст порозуміння, а хистка канатна доріжка, з якої в будь-який момент можна звалитися в провалля.

Щоб зрозуміти, чому все так влаштовано, вчені провели чимало досліджень, які, по суті, так і не дозволили їм достеменно дізнатися, як вирішити проблему міжстатевого непорозуміння. Недавно фахівці провели ще одну роботу, в результаті якої намагалися з’ясувати, чому чоловіки, навіть у простих життєвих ситуаціях – не говорячи вже про проблеми глобального масштабу, - не розуміють жінок.

І це не вигадки чи примхи істеричок: вчені довели, що сильна стать і справді нас не розуміє. І причина цього захована в мигдалеподібному тілі.

Фото з сайту sharker.ru
Фото з сайту sharker.ru

Власне, саме ця область мозку відповідає за емоції людини. І ця область є в представників обох статей.

Одне з завдань, яке виконує мигдалеподібне тіло – вироблення внутрішньої оцінки чужим психічним станам. Щоб дати цю оцінку, головний мозок людини повинен оцінити власні переживання і зіставити їх з імовірними почуттями оточуючих.

Тепер повернімося до експерименту, який проводився німецькими ученими. В ході дослідження спеціалісти відібрали молодих чоловіків – в якості піддослідних. Їм дали зображення кількох десятків чоловічих і жіночих очей. Без інших частин обличчя. Далі піддослідні повинні були описати, що ті чи інші очі виражають, назвавши конкретні емоції.

Отримані фахівцями результати виявилися досить цікавими: чоловіки не те що не чутливі до емоцій інших – вони просто-на-просто не розуміють жінок. З чоловічими парами очей учасники експерименту справилися практично ідеально, розгадавши переважну більшість емоцій. А ось жіночі очі, як і емоції, залишилися для піддослідних загадкою.

Паралельно вчені проводили спостереження за активністю головного мозку. І виявилося, що мигдалеподібне тіло активно реагує на очі чоловіків, тоді як при спогляданні жіночих воно залишається в спокої.

Саме тому, твердять учені, чоловіки часто залишається «черствими» до жіночих переживань. Чоловіки іноді й справді не розуміють, чого ми хочемо, тому доводиться пояснювати їм, здавалося б, елементарні речі. Але, виходить, це не їхня вина, а вся справа тут в особливостях роботи чоловічого мозку, тому жінкам доведеться закрити очі на цей чоловічий недолік.


Інші новини розділу