Несподіванка від учених: криваві ігри не викликають агресію Автор: lesya · Опубліковано: 14.04.2014 11:23 · Розділ: Розваги

Навіть такі сцени не є небезпечними (фото з сайту saitegor13.ru)
Навіть такі сцени не є небезпечними (фото з сайту saitegor13.ru)

Цікаве дослідження, результати якого виявилися доволі несподіваними, цими днями дійшло до завершення. Вчені з Оксфорда у співпраці з рочестерськими колегами виявили, що причиною розвитку «комп’ютерної» агресії у людей та схильності до жорстокості є зовсім не агресивні комп’ютерні ігри. Страшну правду приховують в собі невинні на перший погляд проекти.

Так, провівши низку експериментів вчені виявили, що найбільшу агресію у гравців викликають зовсім не ігри зі сценами насильства, як було прийнято вважати раніше. Причиною максимальної агресивності і жорстокості, як виявилося, є ігри, складні для проходження.

Всього в рамках роботи вчені опитали більше шести сотень геймерів. В ході проведення одного з експериментів проведення експерименту за їхньою поведінкою, вчені помітили, що саме нешкідливі зовні ігри і провокують в людини появу і розвиток агресії. Натомість наявність жорстоких сцен абсолютно ніяк на поведінку та рівень агресії людини не впливає.

В ході одного з експериментів учасникам запропонували опустити руку в холодну воду на двадцять п’ять секунд. При цьому їм говорили, що, власне, тривалість занурювання обрав попередній учасник експерименту. Далі піддослідним запропонували зіграти в «Тетріс», пропонуючи на вибір прості й складні варіанти. На завершальному етапі експерименту учасники мали визначити, на який час повинен занурювати руку в холодну воду наступний учасник.

Ті учасники, які проходили складніші рівні гри, виявляли найвищий ступінь жорстокості – вони пропонували термін в тридцять п’ять секунд, що на десять секунд перевищує показник, встановлений вченими. Інші учасники експерименту в більшості встановлювали термін в двадцять п’ять секунд.

Ймовірно, результати дослідження трохи заспокоять тих, хто хвилюється з приводу того, які жорстокі та криваві ігри захоплюють їхніх дітей. Натомість насторожитися варто тим, чиї нащадки вибирають складні для проходження проекти, з масою різноманітних завдань та місій, адже, як твердять британці, саме вони викликають агресію. Цікаво, чи стосуються результати, отримані в ході низки експериментів, інтелектуальних ігор, адже вони, як відомо, характеризуються складністю. Якщо так, то виходить, що всі інтелектуали - агресивні і жорстокі, а шахісти - і взагалі маніяки…

За матеріалами сайту http://gameplaza.com.ua/


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.