Картину вартістю 3.7 мільйона доларів викинули на смітник Автор: lesya · Опубліковано: 09.04.2014 18:16 · Розділ: Культура

Скидається на те, що прибиральники абсолютно не цінують мистецтво: трохи раніше ми писали, як у Британії прибиральниця викинула на смітник експонат виставки сучасного мистецтва, подумавши, що то сміття, а тут ще більш курйозний інцидент стався у Гонконзі. Прибиральники одного з місцевих готелів викинули на смітник картину, загальна вартість якої перевищує три з половиною мільйони доларів. Тепер полотно активно розшукує місцева поліція.

За даними китайських ЗМІ, на даний час поліція Гонконгу веде активні пошуки зниклої кількома днями раніше картини, написаної сучасним китайським художником Жучжо Цуєм, вартість якої складає 3.7 мільйона доларів. Шалено дорогий витвір мистецтва, ймовірно, опинився на сміттєзвалищі.

Полотно «Засніжена гора» виконане в стилістиці традиційного китайського пейзажного живопису. В рамках торгів, організованих аукціонним домом Poly Culture, які відбувалися в гонконгському готелі Grand Hyatt, картину було продано за 3.7 мільйона доларів.

Однак новоспечений власник полотна так і не встиг забрати лот собі: по завершенню аукціону картина кудись зникла. За справу одразу взялися поліцейські, які ретельно вивчили записи камер відеоспостереження. Після перегляду було виявлено, що прибиральники готелю просто-на-просто винесли картину і викинули її на смітник.


Втім, не повідомляється, чи картину винесли зумисне, чи це була прикра випадковість. І хоча інцидент визнали крадіжкою, до сих пір нікого ще не заарештували.

А далі «Засніжена гора» безслідно зникла. Згідно з однією із версій, картину разом з купою сміття вивезли на звалище, що знаходиться на околицях міста.

Однак на сміттєзвалищі поліції так і не вдалося розшукати полотно Жучжо Цуя – ймовірно, воно вкрите тоннами сміття, привезеного з міста.

В коментарях до інциденту адміністрація готелю зауважила, що вони не несуть відповідальності за збереження виставлених на продаж лотів – так було вказано в умовах проведення аукціону.

Прибиральників до кримінальності так і не притягли, але цілком ймовірно, що це була звичайнісінька крадіжка, щоправда, добре спланована і віртуозно виконана.

Жучжо Цуй вважається одним із найдорожчих живописців сучасності. Схоже його полотно в рамках того ж аукціону під назвою "Сніговий пейзаж" було продано майже за двадцять чотири мільйони доларів. Обидві картини написані тушшю.

Джерело: http://minprom.ua/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?