У Букінгемському палаці відкриють виставку дитячих іграшок Єлизавети ІІ Автор: lesya · Опубліковано: 09.04.2014 14:55 · Розділ: Події у світі

Знаменитості та їхні речі нерідко привертають до себе увагу – кожному десь в глибині душі хотілося б наблизитися до життя свого кумира чи ретельніше ознайомитися з історією. Речі, якими користуються люди, ніби вбирають в себе їхній дух, і саме з цієї причини на аукціонах за шалені суми продається вбрання знаменитостей, а ми відвідуємо музеї, щоб з цікавістю розглядати речі, які належали в свій час історичним особам.

І така цікавість властива нам з раннього дитинства – згадайте, як дитиною ви хвалилися перед однолітками знайомством з якоюсь відомою особою чи знаменитістю навіть місцевого значення…

Якщо написане вище хоча б трохи нагадало вам самих себе, то вам неодмінно слід побувати цього літа в Лондоні – в Букінгемському палаці наприкінці липня відкриється виставка іграшок, які колись належали кролеві Єлизаветі ІІ.

Такі іграшки, ясна річ, ви не купите в звичайному магазине детских товаров, схожі аналоги можна знайти хіба що у колекціонерів. Та й то вони будуть іншими: ними ж не гралася в дитинстві сама королева.

Виставка обіцяє бут по-справжньому цікавою. І не лише для дітей, але й для дорослих: всім нам іноді хочеться хоча б на мить повернутися в казковий світ дитинства. Триватиме вона з двадцять шостого липня до двадцять восьмого вересня.

Королева Єлизавета гралася розкішними ляльками (фото з сайту http://rusinfo.info/)
Королева Єлизавета гралася розкішними ляльками (фото з сайту http://rusinfo.info/)

Серед найкрасивіших експонатів – направду королівські іграшки. Це й іграшкові коні на колесах, і ляльки в ошатних сукнях, і навіть витончений чайний сервіз рожевого кольору. А ще, як виявляється, майбутня королева захоплювалася грою в кеглі – їх теж можна буде побачит серед експонатів виставки.

Всього виставка включить більше сотні експонатів, зауважує Енн Рейнольдс, куратор заходу. Щоправда, не всіма іграшками гралася Єлизавета ІІ – деякі з них належали різним поколінням британських монархів. «Іграшкова» експозиція охопить період у два з половиною століття.

Напевне, найцікавішим експонатом, представленим для огляду, стане купіль, повністю виготовлена зі срібла. Її ще у 1841 році для своєї маленької доньки замовила принцеса Вікторія. З того часу в королівській родині Великобританії завелася ще одна традиція – в срібній купелі хрестили всіх монархів британської імперії. До речі, не став винятком і народжений недавно принц Джордж, син герцогині Кейт Міддлтон та принца Уїльяма.


Інші новини розділу