У Гамбії англійську мову позбавили статусу офіційної Автор: lesya · Опубліковано: 09.04.2014 13:16 · Розділ: Події у світі

Президент Гамбіїї (фото з donbass.ua)
Президент Гамбіїї (фото з donbass.ua)

Сьогодні англійська мова є своєрідною перепусткою у світ: хочеш гарну роботу – будь ласка, вивчи англійську, бажаєш самостійно подорожувати – без англійської зробити це досить складно… Хто б там що не говорив, наголошуючи на зростанні популярності китайської чи німецької, вивчення англійської мови сьогодні важливе, як і кілька років тому.

Цікаво, але навіть якщо серед населення тієї чи іншої країни трапляються мовні суперечки, і трапляються, слід визнати, досить часто, то до англійської мови переважна більшість ставиться лояльно. Більшість, але не всі: президент Гамбії цими днями позбавив англійську мову офіційного статусу.

За словами президента країни Яйя Джамме, населення його країни і уряд як його представник відмовляються використовувати англійську мову в якості офіційної. Натомість всі вони використовуватимуть місцеву мову.

Особливо гнівна промова Яйя була виголошена… на англійській мові. Лідер Гамбії, якому на сьогоднішній день виповнилося сорок вісім років, давно відомий своїми різкими висловлюваннями на адресу колишньої метрополії.

Президент країни заявив, що тепер мешканці Гамбії розмовлятимуть рідною мовою. Таку заяву він зробив в рамках церемонії з нагоди присяги нового міністра юстиції, що відбувалася в столиці країни Банжулі. При цьому Джамме не уточнив, який з місцевих говорів прийде на заміну англійській мові. Очевидно, нею стане мова племені мандінка, якою розмовляє близько сорока відсотків населення Гамбії, що є наменшою країною континентальної Африки.

В принципі, інші мови теж досить поширені: 34% населення говорять на фулу, а рідною мовою для самого президента є мова манінка, дуже наближена до говору бамбара, поширеного в сусідній Малі.

Президент країни Яйя Джамме славиться своїми доволі радикальними поглядами. В 2008 році він висунув ультиматум, спрямований на представників сексуальних меншин, пообіцявши «відрубати голову» кожному, хто виявить нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Власне, через це Євросоюз два роки по тому відмовився надати країні матеріальну підтримку в розмірі двадцяти двох мільйонів євро.

Тепер же президент африканської країни заявив, що Великобританія не має абсолютно ніякого "морального права" вести мову про права людини, адже саме британці, за його словами, узаконили рабство. Саме британці, говорить Яйя, прийшли в Гамбію по слонів, винищили їх, а потім почали торгівлю людьми. І все, що вони по собі залишили, це неймовірний біль, руїни та англійську мову...


Інші новини розділу