Автомобіль-амфібія буде доступний всім Автор: Lesly · Опубліковано: 04.08.2009 16:59 · Розділ: Нові технології

Незважаючи на те, що автомобілі-всюдиходи дуже рідко переходять зі стадії креслення до стадії прототипу, такі моделі завжди користувалися популярністю серед автодизайнерів та автолюбителів. Вони - втілення наших ідей та мрій, не обмежених рамками буденності. Одним з таких втілень "польоту думки" став гібрид-амфібія, що по праву заслуговує називатися трансформером: шини розробки можуть автоматично пристосовуватися до будь якої поверхні (в тому числі лід та вода), забезпечуючи оптимальне зчеплення з нею.

Фото взяте з сайту tuvie.com
Фото взяте з сайту tuvie.com

Команда дизайнерів з Фінляндії, що займалася розробкою амфібії поставила собі за мету розробити транспортний засіб, яким було б легко керувати, переміщаючись по землі, льоді, воді. Наприклад, коли датчики поверхні, які вбудовано в "розумні колеса" фіксують зміну поверхні, скажімо, асфальтова дорога змінилася слизькою поверхнею (сніг чи лід), шини трохи розкриваються. Чим більша сила зчеплення потрібна для певної поверхні, тим ширшими стають шини. При контакті з водою, вони трансформуються у гребні гвинти.

Фото взяте з сайту tuvie.com
Фото взяте з сайту tuvie.com

Кожне колесо, яке оснащене акумуляторним живленням, складається з рухомих частин, що здатні збільшувати або зменшувати силу зчеплення з поверхнею, необхідну для безпечного керування транспортним засобом, згідно з даними, які подаються вбудованими датчиками стану поверхні.

Фото взяте з сайту tuvie.com
Фото взяте з сайту tuvie.com

Дизайнери, які ще є студентами, повністю усвідомлюють вартість своєї розробки і тому, запропонували здавати автомобіль в оренду. Приємно вражає запропонована студентами-винахідниками вартість оренди: всього 5 євро за добу.

Джерело: gizmag.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.