Тютюн допоможе вченим у лікуванні раку Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2014 23:17 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені виявили, що тютюн може бути корисним у боротьбі з раком. Та курцям не варто поспішати втішати себе марним надіями: мова йде про рослину тютюн, а не про її перероблений варіант, яким нашпиговані цигарки. Та й «допомога» буває різною…

Лікувати рак тютюном найближчих кілька сотень років медикам навряд чи вийде. Але ось зрозуміти механізм розвитку онкологічних захворювань ця симпатична рослина допомогти може. Справа в тому, що недавно дослідники виявили в квітці тютюну молекулу NaD1, робота якої спрямована проти грибків і бактерій. Саме ця молекула є своєрідним імунітетом рослини.

Вчених неабияк здивували протиракові властивості виявленої ними молекули. Молекула NaD1 утворює структуру, яка зовні скидається на кліщі. Ці кліщі захоплюють ліпіди, присутні в мембрані ракових клітин, стискаються і розривають оболонку. В результаті клітина тріскає, а весь її вміст виділяється назовні.

Керівник дослідження Марк Улетт зауважив, що особливо дивовижним є той факт, що протиракові властивості знайшли в рослини, яка сама по собі є канцерогенною. Тому в майбутньому вченим доведеться провести дуже багато досліджень, щоб зрозуміти, чи годиться молекула тютюну для лікування раку. На даний момент справою займається клінічна лабораторія Hexima, розташована в Мельбурні. Тим не менше, клінічні випробування дії молекули ще не розпочалися.

Щороку від цигарок вмирають мільйони людей (фото з ruslekar.info)
Щороку від цигарок вмирають мільйони людей (фото з ruslekar.info)

Хоча доклінічні випробування вселяють оптимізм. Вчені сподіваються, що вони дозволять вирішити одну з основних проблем лікування ракових захворювань, актуальних сьогодні. Протиракові терапії впливають на організм в цілому, завдаючи йому непоправної шкоди, тоді як молекула NaD1 здатна впливати на ракові клітини вибірково, не завдаючи шкоди здоровим клітинам.

Виявлена вченими молекула є універсальним захисним механізмом, тож цілком ймовірно, що її можна буде використовувати як протимікробний засіб.

Результати дослідження виглядають парадоксальними у контексті того, що саме тютюн є однією з головних причин виникнення та розвитку ракових захворювань. Але з результатів останніх досліджень випливає, що в недалекому майбутньому його, ймовірно, використовуватимуть в якості ефективних ліків проти самого раку.

Джерело: http://www.meddaily.ru

Інші новини розділу