Французького винороба оштрафували за відмову від використання пестицидів Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2014 16:07 · Розділ: Події у світі

Сьогодні, коли мода на здоровий спосіб життя набирає оборотів, досить дивним виглядає рішення французького суду, який оштрафував одного винороба за те, що він відмовився використовувати в своїй роботі пестициди.

Справді, в цілому світі дедалі більше ціняться продукти, вирощені в екологічно чистих районах, без додавання штучних добрив та використання інших хімікатів. Людей, природно, насторожує присутність всієї таблиці Менделєєва на їхньому обідньому столі. Тим не менше, пестициди та добрива настільки міцно увійшли в систему сучасної аграрної промисловості, що за відмову від їх використання загрожує штраф і навіть позбавлення волі.

Втім, рішення французького суду лише на перший погляд виглядає шокуючим. Насправді в ньому є цілком обґрунтований підтекст.

Справа в тому, Еммануеля Жибуля, винороба з провінції Бургунді, оштрафували за те, що він відмовився використовувати пестициди, які запобігають виникненню і розповсюдженню інфекційного захворювання виноградної лози, відомого як золотисте пожовтіння. В результаті Еммануель повинен сплатити п’ятсот євро штрафу - досить м’яке покарання, якщо взяти до уваги те, що йому загрожувало шість місяців позбавлення волі.

За даними Agence France-Presse, незважаючи на вимоги обробляти лозу засобами проти інфекційного захворювання, француз відмовився використовувати пестициди на території свого органічного винограднику.

Що ж стосується самого винороба, то він свою провину визнавати відмовився навідріз. Еммануель Жибуль зазначив, що він тільки за боротьбу з інфекційними захворюваннями рослин, навіть з використанням пестицидів. Проте в його винограднику рослини здорові, і якщо їх завчасно обробляти пестицидами, то це буде щось схоже на те, якщо б людям масово приписували хіміотерапію в якості профілактичного засобу онкологічних захворювань.

Тим не менше, інфекційне захворювання під назвою «Золотисте пожовтіння» є дуже небезпечним для виноградарства. Воно знищує молоду лозу, знижує продуктивність старої, і це при тому, що ефективних засобів лікування рослин від шкідника на сьогоднішній день ще не винайдено. Вперше захворювання було виявлено у французькому регіоні Арманьяк ще у 1949 році. Далі хвороба перекинулася на провінції Коньяк, Лангедок, а також на виноградники, розташовані в долинах Роні і Луарі. Потім вона добралася і до Бордо. Зваживши на небезпеку інфекції (а виноград, як відомо, рослина, яка росте досить довго) можна зрозуміти паніку влади та суворі міри покарання.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу