За 2013 рік Марк Цукерберг отримав зарплату в розмірі одного долара Автор: lesya · Опубліковано: 07.04.2014 15:14 · Розділ: Події у світі

Нелегко знайти людину, яка була б повністю задоволена своєю зарплатою. Так, зростають доходи, зростають і потреби, і сучасне суспільство побудоване так, що ми постійно прагнемо більшого: більше заробляти, більше витрачати, стрімко рухатися по кар’єрних щаблях тощо. А якщо людина задоволена своїми доходами, це чомусь означає, що вона занадто обережна у своїх мріях та прагненнях. Правильно це чи неправильно, залишимо розбиратися філософам та психологам – нехай вони визначають плюси та мінуси консюмеризму, ми ж лише констатуємо факт: переважна більшість з нас десь у глибині душі хотіла б заробляти стільки ж, скільки заробляють найбагатші світу цього.

Але у своїх мріях слід бути обережними: вони, як твердять психологи, здатні матеріалізуватися, й може статися так, що ваша зарплата зрівняється з зарплатою Марка Цукерберга, одного з найбагатших чоловіків планети. Думаєте, це добре? Зовсім ні: за 2013 рік зарплата засновника і генерального директора Facebook склала всього один долар!

Саме така сума вказується в документах, поданих компанією в Комісію з цінних паперів та бірж Сполучених Штатів. Таким чином, Марк Цукерберг став одним із найбільш низькооплачуваних співробітників власної компанії. І це при тому, що в 2012 році зарплата гендиректора склала півмільйона доларів.

За офіційним даними, зарплати інших керівників компанії також значно скоротилися. Виконавчий директор Шеріл Сандберг заробила «всього» $ 16,2 млн, тоді як у позаминулому році її дохід перевищив двадцять шість мільйонів. Девід Еберсман, що займає пост фінансового директора, також втратив сім мільйонів доларів, заробивши в 2013 «лише» десять з половиною мільйонів зелених. «Постраждав» і Девід Фішер, віце-президент, який за минулий рік отримав вісім мільйонів доларів у порівнянні з дванадцятьма в 2012-му. Майже вдвічі скоротилися доходи Майка Шропфера, технічного директора соціальної мережі: замість двадцяти мільйонів у 2012-му, в 2013-му він отримав дванадцять з половиною мільйонів доларів.

Та найменше, як бачимо, отримав сам Марк Цукерберг. Зауважимо, що він не єдиний у своєму роді: керівники великих компаній частенько «обділяють» себе зарплатою. Свого часу зарплату в розмірі одного долара отримував засновник Apple Стів Джобс, а також засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін.

Зрештою, навіщо їм зарплата? Всі ці люди мали значну частину акцій власної компанії, то ж їм вистачало доходу і без зарплати. На сьогоднішній день, для прикладу, Марку Цукербергу належить майже 20% акцій Facebook.

Джерело: http://www.mk.ru/s

Інші новини розділу