5 місць на Землі, куди нам вхід закритий Автор: lesya · Опубліковано: 07.04.2014 11:44 · Розділ: Цікаві факти

Як би ви не любили подорожувати, на Землі є місця, куди потрапити не судилося: вхід сюди дозволений лише вибраним. І мова не йде про приватні території, а про місця загального доступу.

1. Навряд чи вам коли-небудь вдасться потрапити всередину печер Ласко, розташованих на південному заході Франції: оглянути унікальні наскальні малюнки, вік яких, за оцінками вчених, складає більше сімнадцяти тисяч років, можуть лише охоронці. У 1963 році печери закрили – в них завівся руйнівний грибок, і присутність людей в печерах розгладяться як руйнівний фактор. Дозволено заходити сюди лише охоронцям, та й то лише на кілька хвилин один раз на тиждень.

2. Ще одним місцем, куди вас не пустять, є острів Повеглія, розташований на півночі Італії. В минулі епохи цей острів був місцем заслання хворих та звалищем трупів померлих. В середині чотирнадцятого століття, коли бубонна чума косила мешканців Венеції, та й усю Європу, острів став місцем, куди засилали хворих. Мертвих і живих, їх обкладали дровами і спалювали – щоб уникнути неконтрольованого поширення хвороби. Історія повторилася у 1630 році, коли чума знову прокотилася Європою.

Вже в 20 столітті тут збудували лікарню для божевільних, а в народі казали, що душі спалених заживо людей та закатованих пацієнтів психіатричної лікарні і досі блукають островом. В результаті острів закрили – сюди не потрапить ні турист, ні місцевий мешканець.

Але впадати у відчай не варто: Італія – це та країна, в якій настільки багато цікавого, що не вистачить і життя, щоб ознайомитися з її пам’ятками. Чого варті Венеція та Флоренція, або столиця країни Рим? До речі, путевки в Рим в августе от ХипВей дозволять вам здійснити незабутню подорож за доступною ціною.

3. Втім, є в Італії ще одна місцина, куди вас не впустять. Це - секретні архіви Ватикану. Містять вони і державні папери, й інші унікальні документи минулих століть. Прочитати документи можна, незважаючи на гриф "Секретно" – для цього необхідно подати заявку. Але ось вхід в архів стороннім заборонений.

4. Закритий вхід для туристів і в храм Богоматері Марії Сіону, розташований в Ефіопії. Говорять, ніби в цьому храмі зберігається унікальний біблійний об’єкт – ковчег зі Старого Завіту. Об’єкт вважається святим, і то святим настільки, що наблизитись до нього може лише спеціально обраний монах.

На Землі є місця, куди нам не потрапити (фото з http://www.zakon.kz/)
На Землі є місця, куди нам не потрапити (фото з http://www.zakon.kz/)

5. Якщо ви – не громадянин Китаю, то не впустять вас і в місцевий Музей національної безпеки Цзянсу – він відкриває відвідувачам історію китайського шпигунства. Документи і різноманітні пристрої охоплюють період з 1927 року. Колекція включає в себе крихітні пістолети, замасковані під губну помаду, та інший цікавий шпигунський арсенал.

Тим не менше, увійти сюди можуть тільки китайці – влада країни не має наміру розголошувати таємниці шпигунства іноземцям. Але ось фотографуватися тут заборонено і одним, і другим.


Інші новини розділу