Голландські студенти перетворюють старі велосипеди в дизайнерські речі Автор: lesya · Опубліковано: 07.04.2014 11:00 · Розділ: Освіта

Про переваги здобуття вищої освіти за кордоном сказано багато. У кожного вони свої: комусь важливе здобуття міжнародного диплому для пошуку перспективної роботи в себе на батьківщині, хтось мріє після закінчення ВУЗу залишитися в країні, де навчався. Як би там не було, з кожним роком все більше студентів вирішують спробувати щастя за кордоном.

І з кожним роком іноземні ВУЗи все охочіше приймають українських студентів. Створюються спеціальні програми, які відкривають широкі можливості для наших студентів. Особливо привабливим виглядає вища освіта в Австрії, Чехії та Польщі – місцеві навчальні заклади пропонують українцям безкоштовне навчання та немалу стипендію.

Однією з найважливіших переваг європейських ВУЗів є заохочення до творчості. Коли в нас студенти прагнуть нічим не виділятися, бути такими, як всі, то за кордоном індивідуальність ціниться на вагу золота. Студенти не остерігаються осуду сторонніх, вони пробують себе в різних сферах, в результаті чого ще на студентських лавах мають можливість стати досить успішними в фінансовому плані бізнесменами. Як це роблять, для прикладу, голландські студенти.

Так, у відсутності фантазії студентів з Нідерландів не звинуватиш. Використовуючи всілякий непотріб, вони не лише створюють унікальні предмети гардеробу та інтер’єру, але й заробляють пристойні гроші.

Оригінальні лампи зі старих велосипедних ліхтарів
Оригінальні лампи зі старих велосипедних ліхтарів


Голландець Лодевійк Босман, наприклад, створює оригінальні аксесуари зі… старих велосипедів.

Ідея розбирати старі велосипеди на запчастини, а потім створювати з них унікальні дизайнерські речі, прийшла в голову хлопцю два роки тому. Тоді студент Ло неправильно припаркував свій велосипед, що не пройшло повз пильну увагу хранителів закону. Вони одразу ж евакуювали двоколісник, і мало не відправили його під прес. Але студент встиг відшукати свого друга ще до того, як його відправили на переробку.

Власне, на штрафному майданчику, заповненому нікому непотрібними велосипедами, хлопця й осінило: це ж скільки цікавого можна зробити з ременів, ланцюгів та фар приречених на загибель велосипедів.

І хлопець взявся за творчість. Ло зізнається, що його давненько цікавила ідея переробки сміття та вторинного використання речей. Але він не знав, з чого почати. Але на майданчику його осінило: це ж ціла купа деталей і матеріалів, які можна повторно використовувати.

Зі своїм товаришем Хідденом Ван дер Штраатеном Лодевійк Босман створив лінійку продуктів, матеріалом для виготовлення яких став велосипедний брухт. З покришок хлопці почали виготовляти ремені, з ланцюгів – оригінальні браслети. За словами винахідників, велосипедний брухт вигідний ще й тим, що він практично не зношується.

Хлопці в роботі використовують практично все – від велосипедних камер до колісних спиць.

Ідею хлопців підтримала влада: в Голландії люблять їздити на велосипедах, а понищені двоколісники нікуди дівати. Більше того, виготовлення ламп з велосипедного брухту планують перетворити в серійне виробництво.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.