Судновласник «Фаїни» востаннє збільшує суму викупу Автор: Lussilda · Опубліковано: 21.01.2009 17:22 · Розділ: Події у світі

Вже майже чотири місяці екіпаж українського судна «Фаїна» перебуває в полоні сомалійських піратів. Судновласник погодився збільшити суму викупу. Власник українського судна "Фаїна", захопленого у вересні 2008 року сомалійськими піратами, у вівторок опублікував на інтернет-сайті "Морський бюлетень - Совфрахт" офіційний прес-реліз.

У повідомленні наголошується, що «Розуміючи всю складність ситуації, судновласник у цей час іде на безпрецедентні кроки. Ним у черговий і, напевно, все-таки – останній раз приймається рішення про збільшення суми викупу в надії на прояв елементарної розсудливості з боку піратів».

Те, що за чотири місяці так і не вдалося домовитися з піратами, власник судна пояснює тим, що сомалійські пірати вже мають великий досвід у виманюванні грошей, простий торг вони не сприймають. Опанувавши схему делегування повноважень перемовників один одному, вони щоразу суттєво підвищували суму викупу.

«Природно, нескінченно процес підвищення суми тривати не може. Крім того, що на цей рахунок є відповідна резолюція Ради Безпеки ООН (№1851 від 16.12.2008г.), виконувати вимоги якої зобов'язаний будь-який цивілізований громадянин світового співтовариства, є й елементарні межі фінансових можливостей» - пояснює судновласник.

Нагадаємо, що кілька днів до цього представник піратів повідомив, що пірати вимагають викуп в 20 мільйонів доларів. Раніше ціна коливалася від 35 млн. до 5.

«Очевидним є те, що "Фаїна", призначена для того, щоб щодня приносити прибуток і давати роботу не одному десятку людей, уже майже чотири місяці щодня приносить тільки збитки, і чималі. Судновласником зроблене все для формування прийнятної суми викупу, і сподіватися на те, що він зможе задовольнити зростаючі апетити піратів - нереально й наївно» - йдеться в прес-релізі.

Підсилює складність ситуації й характер вантажу "Фаїни", зацікавленість яким відразу виросла, як тільки стало відомо, що саме перевозило судно. Нещодавно з'явилися чутки, що винуватицею того, що українське судно вже так довго знаходиться в полоні, є американська шахрайка Мішель Лінн Балларен, яку сомалійські пірати охрестили своєю "принцесою".

Нагадаємо, Судно "Фаїна" було захоплено піратами 25 вересня минулого року поблизу берегів Сомалі. На момент захоплення на "Фаїні" перебували 17 громадян України, троє росіян і один громадянин Латвії. Капітан судна - громадянин Росії Володимир Колобков - помер в перші дні полону від серцевого нападу. "Фаїна" перевозила військову техніку, зокрема, 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки й боєприпаси, які Україна продала Кенії.

За даними РІА "Новости", у вівторок родичі заручників звернулися за допомогою до гуманітарних організацій, апелюючи, що стан здоров'я багатьох членів екіпажа "Фаїни" викликає серйозні побоювання. Зокрема, у моряків проблеми зі шлунком - виразка, у деяких з рота йде кров. Всі вони знаходяться в тісній каюті площею 12 кв. м.

Родичі полонених організували спеціальний центр в Києві з тим, щоб добитися швидкого звільнення своїх дітей, передає ИТАР-ТАСС.

"Умови у них просто жахливі, тому ми звертаємося до гуманітарних організацій, що діють в регіоні, з проханням хоч би надати банальну медичну допомогу нашим дітям» - поскаржився Віктор Шаповалов, його син Денис знаходиться на борту "Фаїни".

"Само судно і його вантаж не цікавлять нас. Зрозуміло, що наші діти стали заручниками великої політики. Але звільніть їх спочатку, а потім вже вирішуйте всі проблеми, адже вони-то ні в чому не винні", - заявила мати 21-річного матроса Артема, Ольга Гиржева.

Проте судновласник спростував інформацію про хворобу, запевнивши, що хворих серед полонених немає. І так не назвав кінцевої суми викупу.


Інші новини розділу