У Британії приймуть "закон Попелюшки" Автор: lesya · Опубліковано: 03.04.2014 19:01 · Розділ: Події у світі

Зовсім скоро у Британії планують прийняти закон, який у пресі вже встигли охрестити «законом Попелюшки». Стосуватиметься він виконання батьками своїх прямих обов’язків стосовно дитини. Це означає, що у випадку, коли батьки не виконуватимуть своїх обов’язків – і це стосується не лише матеріального, але й емоційного аспекту, їх чекатиме суворе покарання.

Так, за даними The Daily Mail, британський уряд планує ввести поправки до діючого законодавства, в результаті чого вперше в історії Британії «емоційну жорстокість» вважатимуть злочином.

Згідно з новим законом, умисне заподіяння шкоди «інтелектуальному, емоційному, соціальному чи поведінковому розвитку» прирівнюватимуться до сексуального та фізичного насильства над дітьми.

Тих, кого органи опіки та суд визнають винним у скоєнні «емоційного» злочину, позбавлятимуть волі терміном до десяти років. Законодавчі зміни поширяться не на всю територію Великобританії, а лише на Англію та Уельс. Отримати консультацію по законодавству можна, якщо купить Консультант Плюс.

До сьогоднішнього дня дорослих могли покарати за умисну образу дитини, відмову від опіки над неповнолітнім, заподіяння йому страждань чи шкоди здоров'ю.

Майже півтора мільйона дітей у Великобританії страждають від емоційного насильства (фотографію взято з сайту korsakov-crb.ru)
Майже півтора мільйона дітей у Великобританії страждають від емоційного насильства (фотографію взято з сайту korsakov-crb.ru)

Нові зміни дозволять карати за умисне ігнорування дитини – це розцінюватиметься як заподіяння шкоди емоційному розвитку малюка. Також каратимуть батьків, які обділятимуть своїх дітей любов’ю протягом тривалого періоду часу, не приділяючи їм належної уваги.

На сьогоднішній день ситуація в країні якщо і не критична, то доволі невтішна. Згідно з даними соціологічного опитування, не менше півтора мільйона дітей у Британії страждають через те, що батьки їх зневажають, обділяють любов’ю та просто не знаходять на них часу. Внесені до законодавства поправки дозволять співробітникам правоохоронних органів втручатися в сім’ї, які видаватимуться їм надто підозрілими, і заводити кримінальні справи ще до того, як діти піддадуться фізичному або сексуальному насильству.

До тих пір, поки закон не вступив у дію, на тій стадії, яка кваліфікується як «емоційне нехтування», в сімейні взаємини можуть втручатися лише співробітники соціальних служб, здійснюючи дії, визначені цивільно-правовим законодавством.

Джерело: http://www.golaya-pravda.org/

Інші новини розділу