Вчені розробили метод тривимірної зйомки сперматозоїдів Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2014 23:10 · Розділ: Наука

Фото з сайту www.mamochka.org
Фото з сайту www.mamochka.org

Тривимірні технології міцно вкоренилися в багатьох сферах нашого життя, а тепер вони торкнулися ще й такої тонкої справи, як секс. Точніше, навіть не сексу, а його прямого наслідку: сперматозоїдів.


Нещодавно американські вчені у співпраці зі своїми італійськими колегами за допомогою тривимірних технологій відзняли рухливість сперматозоїдів, що, за їхніми словами, допоможе лікарям в процесі екстракорпорального запліднення (IVF). Використання відео дозволить вибирати «правильні» клітини, що вважатимуться найбільш оптимальними для запліднення.

За твердженням експертів, саме рухливість сперматозоїдів є ключовим фактором успішного завершення процедури IVF. Використання нової технології дозволить знімати поведінку сперматозоїдів в режимі реального часу, що допоможе вченим набагато легше та точніше виявляти дефекти сперматозоїдів.

В принципі, вчені й раніше могли знімати структуру сперматозоїдів. Тим не менше, розроблена вченими технологія дозволить фахівцям визначати, у який спосіб структура сперматозоїдів впливатиме на їхню рухливість.

Тепер вчені спробують використовувати тривимірні технології для того, щоб якісно відібрати найбільш якісні сперматозоїди для екстракорпорального запліднення.

Втім, вперше зняти сперматозоїди в тривимірному режимі американцям вдалося ще в 2012 році. Щоправда, то було тільки зображення. Зображення дозволили виявити, що статеві клітини чоловіків рухаються за спіралеподібною схемою.

До того моменту вченим ще не вдавалося зняти пересування сперматозоїдів людини в усіх деталях. Оптичні системи не дозволяли відстежити величезну швидкість сперматозоїдів, тому вченим довелося застосовувати нестандартний підхід.

Вчені вирішили в роботі не використовувати мікроскопи, замінивши їх спеціальним чіпом, чутливим до світла. Чіп помістили на дно невеликої камери, заповненої зразками сперми, а зверху рідину підсвічували світодіодами.

У такий спосіб вченим вдалося відстежувати тіні, які давали сперматозоїди, а чіп фіксував їхній рух. Разом з тим за допомогою синіх світлових променів вченим вдалося відстежити кут, під яким рухалися сперматозоїди. Пристрій фотографував рух статевих клітин зі швидкістю 90 кадрів за секунду.

Близько п’яти відсотків сперматозоїдів, як з’ясували вчені, рухаються по ідеальній спіралі, в той час як 90% з них – по трохи вигнутій лінії.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.