Особливості вибору країни для ведення бізнесу за кордоном Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2014 13:05 · Розділ: Економіка

Фото з сайту www.jjc.ru
Фото з сайту www.jjc.ru

Через недосконале законодавство багато бізнесменів-початківців вирішують спробувати щастя за кордоном, розпочавши власний бізнес в Німеччині, Італії, США та інших країнах світу, тільки щоб не в Україні. Далеко не кожен на таке наважиться, тим не менше, є сміливці, яким щастить, і вони за короткий час виводять свою справу на досить пристойний рівень. Та слід розуміти, що відкриття власного бізнесу – не іграшки, і щоб не зазнати краху, необхідно добре все обдумати, до найменших дрібниць, ознайомитися з законодавством тієї чи іншої держави, можливими труднощами та найбільш поширеними шахрайськими схемами, на які частенько шахраї підловлюють наших довірливих співвітчизників.

Найперше, що вам слід зробити, це визначитися з родом діяльності. Власне, від нього й залежатиме вибір країни, яку спробує підкорити ваш бізнес. Або навпаки: якщо ви чітко знаєте, в якій країні вам було б найвигідніше розпочати власну справу, то вибирайте економічну нішу, найбільш оптимістичному в конкретному середовищі. Зверніть увагу на документацію: вам потрібно зробити так, щоб всі ваші документи були легальні і за кордоном. Легалізацію можна здійснити через консульство, що займає чимало часу. Можна вибрати альтернативний варіант – апостиль документів. Для чого потрібен апостиль документів? Все дуже просто. В силу прийнятого у 1961 році закону, ви матимете право за відповідну платню в найкоротші терміни провести спрощену процедуру легалізації будь-якої документації. Ця процедура врятує вас від паперової тяганини, відвідування різних інстанцій, збирання підписів та печаток, а також від безконечних черг у консульстві.

При виборі країни для ведення бізнесу зверніть увагу на наступні фактори:

1. Політична ситуація в країні. Навряд чи бізнес у гарячій точці принесе вам стабільний прибуток (звісно, якщо ви не маєте наміру торгувати зброєю чи наркотиками, а плануєте грати в чесні ігри). Від політичної ситуації в країні безпосередньо залежить економіка, тому зверніть увагу на стабільні регіони. США, Канада, Нова Зеландія, Австралія та країни Європи – якраз те, що треба.

2. Варто врахувати і рівень злочинності, зокрема економічної. Навряд чи вам захочеться, щоб корупція та непрозорість економічних схем звела нанівець всі ваші старання. Експерти радять взяти курс на Нідерланди і Японію: методи ведення бізнесу тут найбільш легальні.

3. Зверніть увагу і на порядок юридичних процедур. В деяких країнах на оформлення відповідної документації, юридичних договорів та договорів з питань реєстрації підприємства ви витратите стільки грошей, що, власне, й бізнес відкривати не буде на що. Тому ретельно ознайомтеся з законодавчими вимогами держави, в якій плануєте розпочати власну справу, з особливостями легалізації документів, в чому вам допоможе сайт http://profpereklad.kiev.ua/, а також цілою низкою інших нюансів.

4. Не менш важлива в бізнесі й культура. Менталітет населення тієї чи іншої країни відіграє вагому роль у веденні бізнесу. Уявіть собі, що ви вирішили продавати в ОАЕ секс-іграшки… Навряд чи ця затія принесе вам щось крім гіркого розчарування… А ось у США ця галузь бізнесу доволі прибуткова.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.