Японці розробили робокостюм для інвалідів Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.08.2009 14:18 · Розділ: Нові технології

Японська компанія Cyberdyne продемонструвала на вулицях Токіо механічний костюм HAL, що допомагатиме людям з обмеженими можливостями пересуватися. Три людини випробували пристрій під час годинної поїздки з північного району японської "наукової столиці", Цукуби до центру міста. HAL (Hybrid Assistive Limb) — кібернетичний костюм для підсилення кінцівок, створений японськими робототехніками.

Костюм важить 10 кг і обладнаний сенсорами, які зчитують через шкіру сигнали, що посилаються мозком. Прилад кріпиться на талії і посилає мозкові імпульси до механічних елементів на стегнах та колінах, що допомагає руху ніг.

Фото взято з сайту cyberstyle.ru
Фото взято з сайту cyberstyle.ru

«HAL покликаний допомогти людям з ослабленими ногами і іншими проблемами опорно-рухового апарату. Ми хотіли показати, наскільки досягнення робототехніки можуть бути корисними в повсякденному житті», — розповів представник компанії, Такатоші Куно. Костюм випускається трьох розмірів, оренда комплекту для однієї ноги складатиме 1570 дол. США на місяць, для двох — 2300 дол. США.

HAL має великі перспективи в Японії, адже країна зіткнулася з проблемою швидко старіючого населення: кожен п'ятий житель 128-мільйонної держави старший 65 років і, як очікується, доля літніх людей подвоїться в найближчі 30 років. Представники Cyberdyne заявили, що Сполучені Штати і деякі країни Європи серйозно зацікавилися винаходом.

Поки невідомо, коли пристрій поступить в продаж і скільки коштуватиме. Компанія також відмовилася від коментарів з приводу витрат на виробництво HAL.

Джерело cyberstyle.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.