Позіхання розкаже про взаємини в сім'ї Автор: lesya · Опубліковано: 01.04.2014 12:43 · Розділ: Наука

Позіхання заразне (Фото з sna-kantata.ru)
Позіхання заразне (Фото з sna-kantata.ru)

Взаємини в сім’ї завжди залишаються для сторонніх загадкою – ніколи не знаєш, що насправді відбувається у стосунках людей, адже зовнішня сторона – це лише невелика частина айсбергу. Та скидається на те, що скоро можна буде оцінити, наскільки партнер турботливий, кинувши лише сторонній погляд на пару. А точніше, глянувши, як партнери… позіхають.

Вчені з’ясували, що контагіозний характер позіхання може дуже багато розповісти про здоров’я взаємин у сім’ї. У такий спосіб кожен бажаючий зможе виявити, наскільки його партнер турбується про нього, та, що найголовніше, чи справді він його кохає. Тим людям, партнери яких довго не заражаються позіханням, слід готуватися до нестабільності та складних періодів у стосунках.

Дослідження проводилося під керівництвом Сема Кіна. Вчений вважає, що позіхання може допомогти виявити справжність та силу почуттів.

Справа в тому, що сам процес позіхання є дуже розлогою темою для нейронауки. Це один з найстаріших рефлексів, який ми здатні передавати іншим, як і переймати його від сторонніх.

За словами ученого, в світі дуже багато тварин вміють позіхати. Це і бабуїни, і шимпанзе, і собаки. Часом позіхають навіть змії.

Опираючись на низку спостережень та наукових теорій, а також беручи до уваги результати експерименту, Сем Кін переконаний, що щирість почуттів у сім’ї можна визначити за тривалістю позіхання.

Дослідження проводилося в 2011-му році, і в його рамках італійські вчені провели спостереження за сотнею чоловіків і жінок, яких змушували позіхати. Учасниками дослідження стали люди з чотирьох континентів, а спостереження за ними проводилися в найрізноманітніших місцях: на роботі, в офісах, удома, в залах очікування та під час обідів у ресторанах тощо.

В той час як один з учасників експерименту позіхав, вчені спостерігали за оточуючими його в радіусі трьох метрів людьми: чи не позіхнув, бува, хтось іще протягом найближчих трьох хвилин. Вчені виявили, що ні расова приналежність, ні стать на передачу неконтрольованого бажання позіхати ніяк не впливають. Але ось цей показник зазнає впливу іншого фактору: чим тісніші стосунки людей, ти «заразнішим» є позіхання.

Затримка між контрольним позіханням добровольця і відповіддю була коротшою тоді, коли люди знали одне одного. І довшою, якщо позіхали сторонні. В результаті вчені дійшли висновку, що чим сильнішою є прихильність людини до того, хто позіхає, тим вища імовірність того, що вона позіхне вслід за піддослідним.

Найміцніший зворотній зв'язок вчені виявили серед членів сім'ї, друзів та знайомих. І, відповідно, найрідше заражаються позіханням від сторонніх.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.