Американські вчені довели, що довгостроковим прогнозам можна довіряти Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2014 17:00 · Розділ: Природа

Примхлива погода частенько псує наші плани, тому всі ми з нетерпінням чекаємо прогнозів синоптиків, немовбито вони керували погодою. І дуже часто ми впадаємо в лють від того, що в спекотний згідно з прогнозом погоди день випав дощ, зіпсувавши пікнік на природі, чи ще щось в цьому дусі, не розуміючи, що прогнозування – штука доволі складна і приблизна. І чим ближче прогнозований день, тим більше шансів з точністю передбачити, що спаде на думку погоді.

Власне, через те, що прогнози час від часу міняються, вони часто викликали недовіру. А дарма: вивчивши метеорологічні дані, американські вчені з’ясували, що довгостроковим прогнозам можна довіряти.

Якщо хочете дізнатися погоду на найближчі дні, заходьте на сайт http://www.gismeteo.ua/city/daily/4957/ - професійний прогноз експертів, що знаються на своїй справі, дозволить вам на тривалий час наперед збудувати свої плани.

Що ж стосується дослідження американців, то в ході роботи вони проаналізували погодні дані за останні тридцять років. За основу було взято коливання погоди на території Європи.

В результаті дослідники дійшли висновку, що зимовий клімат на території країн Європейського Союзу та західної частин Російської Федерації можна передбачити з високою точністю вже у вересні. Таким чином, вже у вересні ми можемо знати, чи буде сніг на Новий рік, чи нас чекатиме відлига.

Фото взято з сайту clipnews.info
Фото взято з сайту clipnews.info

Дослідження проводилося під керівництвом вчених Хавье Гарсія-Серрано та Клода Франкіноля. Вчені є співробітниками університету П'єра та Марії Кюрі.

Провівши низку зіставлень та аналізів, дослідники з’ясували, що довгострокові прогнози погоди є не надуманими, а реальними. Такого висновку їм вдалося дійти після зіставлень кліматичних флуктуацій в Атлантиці з даними про те, як змінюватиметься погода на території Європи протягом останніх трьох десятиліть.

В рамках дослідження спеціалісти побудували кліматичну модель території Європи, і результативність цієї моделі вони згодом перевірили, зіставивши з відомостями про погоду, зібраними за попередні роки.

Побудована вченими модель доволі непогано справилася зі своїм завданням. Проте мова не йде про високу точність та передбачення температурних режимів: якщо вона й здатна передбачити, м’якою чи суворою буде зима, то ця модель пояснює лише третю частину погодних коливань, які щозими трапляються в Європі.

При цьому кліматологи твердять, що результативність створеної ними моделі можна підняти до шістдесяти відсотків, але для цього доведеться використовувати дані інших осінніх місяців, а не лише вересня.


Інші новини розділу