Безпілотники Facebook роздаватимуть дешевий Інтернет Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2014 23:16 · Розділ: Нові технології

Здавалося б, в епоху цифрових технологій люди просто зобов’язані мати доступ до Інтернету. Та це далеко не так: навіть у розвинених країнах є регіони, мешканцям яких про швидкісний Інтернет поки що доводиться хіба що мріяти.

За вирішення проблеми з доступністю Інтернету взялася компанія Facebook - її керівництво запевняє, що зовсім скоро компанія забезпечить доступом до всесвітньої Мережі добрячу частину населення земної кулі.

Це стане можливим завдяки використанню безпілотників, що живитимуться від сонячних батарей: самі ці агрегати й доставлятимуть Інтернет у найвіддаленіші куточки нашої планети.

Всього доволі амбітний проект компанії Марка Цукерберга повинен охопити дві третини населення Землі, в результаті чого мільярди людей по всьому світу отримають доступ до швидкісного, якісного та недорогого Інтернету.

Фактично, проект Facebook складе конкуренцію запропонованому недавно проекту Google – Інтернет-гігант, як виявилося, також планує забезпечити світ недорогим доступом до Інтернету. Інтернет у віддалені місця планети доставлятиметься, згідно з планами корпорації, за допомогою повітряних куль.

Таким чином, кількість користувачів обох компаній зросте за рахунок того, що Інтернетом зможуть користуватися мешканці країн, що розвиваються.

Деталей проекту Facebook не розголошує. Та мова у проекті йде про використання цілого флоту безпілотників, а також низькоорбітальних і геостаціонарнх супутників. Крім того, проект передбачає використання інфрачервоних променів, покликаних збільшити швидкість з’єднання.

Проект Internet.org стартував минулого року. Мета проекту полягає у забезпеченні Інтернетом тих частин земної кулі, які цього доступу не мають, а отже, практично відірвані від решти світу.

Щоб втілити проект в життя, було створено лабораторію - Connectivity Lab, співробітниками якої стали експерти в галузі авіаційно-космічних технологій і зв'язку. Серед них чимало співробітників НАСА.

Експерт вважають, що у такий спосіб засновник найбільшої у світі соціальної мережі Марк Цукерберг планує розширити користувацьку аудиторію в декілька разів. Адже чим більше користувачів, тим більше доходів отримуватиме його компанія. Сам мільярдер свої наміри стосовно забезпечення Інтернетом значної частини нашої планети декларує як альтруїстичні, хоча експерти переконані, що це не так.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.