Бразильський дизайнер виготовляє прикраси з усілякого мотлоху Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2014 11:49 · Розділ: Цікаві факти

Одні люди, дивлячись навколо, бачать тільки погане. Для інших же увесь оточуючий світ – диво. Їм щодня відкриваються нові таємниці, а доля дарує несподівані подарунки. Варто лише розплющити очі й глянути на світ так, як дивиться щаслива людина, - і він заграє неймовірно яскравими та соковитими барвами. Все навколо стане радісним і приємним, набувши нового змісту. Навчіться зазирати глибше, всередину речей, які нас оточують, і ви зрозумієте, що все навколо - в буквальному сенсі все, і навіть сміття, - це витвори мистецтва.

Власне, вбачати прекрасне у всілякому непотребі навчилась Мана Бернардес (Mana Bernardes), мешканка Бразилії, яка виготовляє ювелірні прикраси з усілякого мотлоху. На сьогоднішній день ця велика жінка здобула визнання в цілому світі, вона працює і скульптором, і дизайнером, і проектувальником ювелірних прикрас.

Кольє, виготовлене з невидимок (фото з сайту http://www.livemaster.ru/)
Кольє, виготовлене з невидимок (фото з сайту http://www.livemaster.ru/)

Народилася Мана в сім’ї художників, тож не дивно, що творчий потенціал батьків передався і їй. Сьогодні Мана працює зі знаменитими брендами, а її покази збирають величезні аудиторії.

Тонка та емоційно чутлива Мана вбачає благородство в усьому, що її оточує – в старих пластикових пляшках та зубочистках, в невидимках та скляних кульках, старих намистинах та в іншому непотребі. З усього цього бразильський дизайнер створює чудові прикраси, від яких не відмовилася б кожна жінка, за винятком хіба що британської королеви: як-не-як, статус не дозволяє.

Зубочистка, перлина і шматки пластикової пляшки (фото з сайту http://www.livemaster.ru/)
Зубочистка, перлина і шматки пластикової пляшки (фото з сайту http://www.livemaster.ru/)

Мана не лише виготовляє прикраси сама – вона ділиться своїми знаннями з іншими, намагаючись залучити до роботи якомога більше людей. У такий спосіб, вважає дизайнер, вона допомагає бідним, адже створює додаткові робочі місця, які дозволяють нижчим верствам населення заробити на проживання.

В принципі, виготовити оригінальні прикраси можна й самому. Знадобиться будь-який мотлох, який ви знайдете вдома: старі замки-блискавки, клаптики тканин, стрази, пайєтки, намистини, бісер та навіть обломки старої біжутерії. Може знадобитися і фурнитура для бижутерии, але її легко придбати в магазині.

І, звісно ж, фантазія – без творчих ідей сміття так і залишиться сміттям. Почерпнути чимало цікавого можна в Інтернеті – здебільшого рукодільниці охоче діляться таємницям своєї творчості з прихильницями.


Інші новини розділу