Вік батька впливає на привабливість дитини Автор: lesya · Опубліковано: 27.03.2014 15:25 · Розділ: Наука

Фото з сайту medvesti.com
Фото з сайту medvesti.com

Недавно вчені провели дослідження, результати якого дозволяють їм твердити, що з народженням дитини не варто зволікати. При чому небезпечно тягнути час як жінкам (що цілком зрозуміло), так і чоловікам, адже, як виявили дослідники, вік батька безпосередньо впливає на привабливість дитини.

Дослідження проводилося австрійцями, і вони дійшли висновку, що чим старший батько, тим менш привабливими у нього народжуватимуться діти. Справа в тому, що між віком чоловіків і генетичними мутаціями існує прямий зв’язок.

Результати досліджень були оприлюднені після того, як буквально на минулому тижні вчені повідомили, що діти, народжені від чоловіків, яким виповнилося сорок п’ять років, набагато більше схильні до розвитку аутизму та психічних розладів, ніж діти, батьками яких стали молоді чоловіки.

Справа в тому, що з віком клітини, що виробляють сперму, починають копіювати ДНК чоловіка не надто ефективно, в результаті чого з’являються генетичні мутації. За словами Мартіна Філдера, антрополога Віденського університету, з частотою в шістнадцять років кількість мутацій подвоюється. Натомість інша група вчених наводить трохи інші дані: у двадцятирічних чоловіків кількість мутацій дорівнювала двадцяти п’яти, тоді як в спермі чоловіків, яким за сорок п’ять, таких мутацій було аж шістдесят п’ять. У віці п’ятдесяти шести років цей показник подвоюється.

За словами віденського професора, «ефект привабливості» помітний неозброєним оком. В середньому діти, народжені від двадцятидворічного батька, на п’ять-десять відсотків привабливіші, ніж немовлята, народжені від чоловіків у віці сорока років. З різницею у віці зростає і різниця в привабливості.

У випадку з жінками ситуація протилежна: незалежно від віку, вони можуть передати дитині не більше п’ятнадцяти мутацій.

В рамках дослідження вчені роздавали учасникам експерименту фотографії чотирьох тисяч чоловіків у віці 18-20 років та знімки чотирьох з половиною тисяч жінок того ж віку. Привабливішими, на думку опитуваних виявилися ті, батьки у яких були молодшими.

Тим не менше, для літніх чоловіків, які планують завести дітей, є й хороша новина: попри те, що їхнє потомство менш привабливе, воно проживе довше, ніж однолітки, народжені від молодих чоловіків. У перших вчені виявили довші теломери, які вберігають клітини нашого організму від старіння.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.