Надто суворе виховання викликає у дітей ожиріння Автор: lesya · Опубліковано: 27.03.2014 11:27 · Розділ: Психологія

Виховання дитини – дуже серйозна справа, адже звички та навики, які ми прив’ємо дитині з раннього віку, визначать її майбутнє життя. Саме тому не можна залишати дитину без уваги.

Та на превеликий жаль, далеко не всі батьки розуміють, як правильно виховувати дітей. Часто вони покладаються на не надто повний і позитивний власний досвід та інтуїцію, а ті ще частіше їх підводять.

Щоб уникнути прикрих помилок, почитайте книги з виховання дітей – звісно, вони не зроблять з вас педагога, але принаймні зелене поняття про виховання дитини дадуть точно, скерувавши виховний процес у потрібному напрямку.

Особливості виховання позначаються на здоров’ї дітей, при чому не лише на психічному, але й на фізичному. В результаті проведеного недавно дослідження вченими було з’ясовано, що від того, яку тактику вибирають батьки, безпосередньо залежить вага дитини. Результати відповідної наукової роботи, проведеної дослідниками з Університету Макгілла, з’явилися цими днями на сторінках журналу Live Science. Під керівництвом Лізи Какіні вчені виділили чотири підходи у вихованні дітей.

Перший - авторитетний. Батьки ставляться до дитини вимогливо, при цьому вони прислухаються до її потреб.

Другий спосіб – авторитарний – це коли батьки вимагають від дітей дуже багато, на її потреби і побажання не звертаючи ніякої уваги.

Третій спосіб базується на вседозволеності – батьки йдуть на поводу в малечі, виконуючи її бажання і нічого не даючи взамін.

Останній спосіб характеризується недбалістю і відстороненістю батьків від процесу виховання – батьки від дитини нічого не вимагають, але взамін їй нічого не дають.

Опираючись на висунену класифікацію, дослідники проаналізували дані дітей за 1994 - 2008 роки. В результаті було виявлено, що діти батьків, які обрали для себе авторитарний спосіб виховання, набагато частіше страждають ожирінням.

Такі батьки вимагають від дітей успіхів у навчанні, безоглядного послуху, спокою, а взамін дитині нічого не пропонують – ні в матеріальному плані, ні в соціальному відношенні. Такі діти "заїдають" свій стрес, в результаті чого набирають зайву вагу.

Крім того, такі батьки не вважають за потрібне пояснити дитині суть своєї заборони. Вони лише наказують не їсти багато шоколаду, не пояснюючи, чим шоколад шкідливий. В результаті дитина неспроможна робити логічний вибір.

В результаті діти-жертви авторитарного виховання на 30-37 % частіше страждають ожирінням, ніж їхні однолітки з більш сприятливих у психологічному плані сімей.

Друге місце в групі ризику займають діти, батьки яких дитині дають все, але нічого від неї не вимагають.


Інші новини розділу