Манускрипти Ватиканської бібліотеки перекладуть мовою Інтернету Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2014 18:04 · Розділ: Культура

Ватиканська бібліотека є однією з найбільш цінних бібліотек світу – тут налічується більше вісімдесяти двох тисяч украй цікавих манускриптів. Однак доступні ці екземпляри далеко не всім: не у кожного є можливість з’їздити у Ватикан, як і не кожен отримає доступ до місцевої бібліотеки. Вирішити це питання запропонували японці, які взялися за переклад друкованих і писаних джерел манускриптів у цифровий формат. В результаті оцифровані манускрипти одразу після перекладу з’являться в Інтернеті.

На сьогоднішній день процес оцифрування манускриптів уже розпочато. За словами експертів, сам процес триватиме досить довго – перший етап займе цілих чотири роки, і під час цього етапу планують перевести у цифровий формат близько трьох тисяч цінних рукописів.

Всього на проект планують витратити більше двадцяти мільйонів доларів. Частину витрат візьме на себе японська компанія NTT Data, діяльність якої безпосередньо зв’язана з цифровими технологіями. Фактично, вона стне головним спонсором проекту.

Як твердять організатори проекту, всього Ватиканська бібліотека має намір оцифрувати та викласти в Мережу всі вісімдесят дві тисячі манускриптів, які є вельми цінними як в плані культурнго розвитку, так і в історичному аспекті.

За словами охоронця бібліотеки Ватикану Жана-Луї Брюге, документи, що є в колекції, належать до періоду доколумбової Америки та Китаю, Японії і Далекого Сходу. При цьому вони охоплюють мови, культуру та історію тогочасної Європи.

Рукописи Ватиканської бібліотеки скоро оцифрують (фото взято з сайту mosintour.ru)
Рукописи Ватиканської бібліотеки скоро оцифрують (фото взято з сайту mosintour.ru)

Що ж стосується трьох тисяч манускриптів, які будуть опубліковані в першу чергу, то вони включатимуть в себе твори давньогрецької і давньоримської культури, а також ілюстровані манускрипти епох Середньовіччя та Відродження.

У Ватиканській бібліотеці є чимало інших цінних джерел. Її було засновано ще в XV столітті папою Миколою V, і в її колекції є праці з математики, природничих наук, медицини, права та богослов'я, що охоплюють період від античності до наших днів.

За словами співробітників бібліотеки, всього оцифровані джерела зможуть розміститися на сорока мільйонах сторінках.

До речі, компанія Nippon Television уже співпрацювала з Ватиканом раніше. Співробітництво тривало у вісімдесятих роках – тоді японська телекомпанія стала спонсором реставрації фресок Сікстинської капели.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/rи

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?