Китайський водопад із унітазів продовжує приваблювати туристів Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2014 12:29 · Розділ: Події у світі

Всі мистецтвознавці знають, хто такий Марсель Дюшан. Засновник дадаїзму та сюрреалізму, цей епатажний чолов’яга у 1917 році на виставці незалежних художників в якості експоната виставив звичайний пісуар, назвавши його оригінальним фонтаном, а отже, й витвором мистецтва. Якою б незвичною не виглядала його витівка, послідовників у Дюшана було чимало. Є вони і серед наших сучасників, прийнамні у Китаї – точно, адже саме тут кілька років тому з’явилася вельми цікава інсталяція… з унітазів. Експозиція розташувалася в китайському місті Фошань, а на її виготовлення пішло десять тисяч унітазів.

Так, щоб збудувати цей оригінальний арт-об’єкт, китайські митці використовували браковані сантехнічні екземпляри, а також унітази, раковини та пісуари, подаровані як місцевими мешканцями, так і іноземцями. Всього на будівництво інсталяції, як уже зазначалося вище, було витрачено більше десяти тисяч одиниць сантехніки.

В результаті у Фошані з’явилася стіна, завдовжки сто метрів та заввишки п’ять. Іноді унітази вмикаються, і з них тікає вода, неабияк потішаючи місцевих мешканців і туристів справжнім каскадним водопадом.

Водопад із унітазів було збудовано з нагоди фестивалю кераміки та порцеляни, який традиційно проходить в китайському місті Фошань. Саме у цьому місті здавна було чимало порцелянових фабрик, тож місце для розташування дивного водопаду було обрано невипадково.

До речі, саме Китай вважається батьківщиною унітазів, тому така інсталяція важлива ще й у історичному плані. Конструкції, що чимось нагадують унітаз, вперше були знайдені на території Китаю, і, за підрахунками дослідників, їх було створено ще в першому столітті до нашої ери.

Ідея створити настільки незвичний експонат для місцевого фестивалю прийшла в голову художнику Shu Yong, який не пошкодував цілих двох місяців, щоб встановити і з’єднати між собою старі унітази, а також під’єднати їх до крану, щоб час від часу інсталяція могла потішити перехожих видовищним водопадом.

Туалетна тематика популярна не лише в Китаї: у США, для прикладу, є епатажний пам’ятник, виготовлений у вигляді купки екскрементів, а в південнокорейському місті Сувон можна відвідати цілий парк туалетної культури.

Цікава інсталяція є і в Україні: раніше ми писали про вельми цікавий пам’ятник, що знаходиться в Криму. Він включає в себе низку дитячих горщиків, а також жука-гнойовика, який намагається втримати в своїх лапках кулю, що символізує нашу планету.


Інші новини розділу