Вроджені вади серця, причини їх розвитку Автор: kseniya_www · Опубліковано: 25.03.2014 19:12 · Розділ: Краса і здоров'я

Вроджені вади серцевого органу провокують чинники, що порушують процес розвитку організму. Особливої ​​уваги заслуговує генетичний фактор, який впливає на схильність до тим, що відбувається мутацій. Інші фактори носять етіологічний характер і провокують розвиток генетичних відхилень.

До етіологічних чинників можна віднести:

біологічні мутагени - деяким вірусам і токсинів вдається подолати плацентарний бар'єр, хоча він і є найпотужнішим перешкодою на їх шляху, яскравим прикладом є вірус краснухи;
хімічні мутагени - перелік речовин, які відносяться до даної категорії, дуже широкий і природа їх зовсім різна (фарби, бензини, розчинники, нікотин, лікарські препарати, спирти та інші речовини) ;
іонізуюче випромінювання - це найпотужніший фізично мутаген, він провокує розрив зв'язків в нуклеотидних ланцюгах.

Симптоми які спостерігаються при вроджених вадах серця:

 • задишка - наслідок гіпоксії, може супроводжуватися прискореним диханням і посинінням шкіри;
 • ціаноз - наслідок надмірної концентрації в крові вуглекислоти, супроводжується синюшним забарвленням шкірного покриву ( на обличчі, в області носогубного трикутника, пальців, стоп);непритомність;
 • серцеві шуми - викликані наявністю патології клапанів органу;
 • відставання в розвитку організму - є наслідком порушення нормального харчування тканин;
 • набряки кінцівок або припухлість в серцевої області.

Грудним дітям властиві ще й такі симптоми наявності патології серця:
- Безпричинний крик, який може супроводжуватися проявом ціанозу, блідістю шкіри і холодним потовиділенням (особливо на лобі );
- Дитина відчуває занепокоєння, коли його прикладають до грудей, мляво її смокче часто відригує і слабо набирає вагу;
- Серцебиття дитини частішає або сповільнюється без будь-яких причин.

Спостережувані симптоми відрізняються для різних видів вроджених вад серця, їх також можна об'єднати в 4 основні групи: кардіальні, серцева недостатність, системний гіпоксія, дихальні розлади. Для деяких аномалій симптоми можуть не проявлятися зовсім, при серйозних патологіях у хворих спостерігається різке погіршення стану організму.

Діагностика вроджених вад

Лікування пороку серця починається з діагностики вроджених вад серця. Комплекс заходів, що застосовуються для проведення досліджень, безпосередньо залежить від виду вади, який необхідно виявити фахівцям.

Базові методи діагностики захворювань серця

Електрокардіографія - це класичний метод, заснований на аналізі знятих біопотенціалів серцевого органу. Він дозволяє успішно виявити аномалії, що стосуються невластивих змін форми і розмірів органу, також виявляє ділянка міокарда з ішемією та інші патології.

Рентгенографія - це дослідження грудної клітини, що дозволяє зробити оцінку розмірів, конфігурації і форми серцевого органу і судин. Даний вид дослідження є не найоптимальнішим для дітей, так як побудований на принципах впливу іонізуючого випромінювання.

Ехо- КГ - це одна з найбільш інформативних методик діагностики. У результаті проведення такого дослідження вдається оцінити функціональний стан серця.

Доплерография - це дослідження, яке дозволяє якісно проаналізувати характер кровотоку в судинах.

Обстеження дозволяє провести якісну діагностику і виявити будь-які захворювання серця. Максимальний ефект досягається за рахунок оснащення профільних клінік найсучаснішим обладнанням та застосування спеціальних індивідуальних методик для виявлення того чи іншого відхилення. Залежно від складності патології пацієнта можуть бути застосовані як загальні поширені методики дослідження так і більш рідкісні, наприклад дуплексне сканування або ендовазального діагностика, заснована на огляді порожнин серця за допомогою введеного через вени зонда.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.