В Єгипті виявлено ще одну піраміду Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2014 09:36 · Розділ: Наука

Єгипетські піраміди оповиті таємницями, розгадати які сьогодні ще не вдалося нікому. Більше того, навіть у вченому світі ходять легенди про всілякі там прокляття фараонів та інші неймовірні речі, в які й повірити важко, та водночас і пояснити неможливо.

Недавно комплекс єгипетських пірамід поповнився ще одним екземпляром: археологи відкопали ще одну піраміду, яка протягом століть була захована під товщею пісків.

Знахідку було зроблено археологами, що вели розкопки на півдні країни. Розкопки було розпочато ще в 2010 році, але увінчалися успіхом вони лише тепер.

За твердженням науковців, багатоступенева піраміда була збудована ще 4600 років тому. На момент завершення будівництва висота виявленої піраміди складала тринадцять метрів, але до наших днів збереглося лише три чверті давньоєгипетської споруди.

Археологи твердять, що виявлена ними піраміда не використовувалася в якості усипальниці, оскільки всередині не було виявлено спеціальних внутрішніх камер. Для чого ж використовувалася піраміда, вченим ще належить з’ясувати.

За однією з версій, стародавня споруда могла бути своєрідним пам’ятником, покликаним вихваляти велич фараонів, які, згідно з давньоєгипетськими віруваннями, мали божественне походження.

Тепер вчені зайнялися ретельним вивченням своєї знахідки. На стінах було виявлено давні малюнки, а поблизу можна знайти залишки споруд, призначених для жертвоприношення.

На одному з малюнків можна відгадати людський образ, свисток, зображення птаха, лист очерету та якусь тварину з чотирма лапами. Скоріше, саме малюнок стане ключем до розгадки.

Та не лише нововиявлена піраміда стане місцем паломництва туристів. Зовсім скоро в Єгипті планують відкрити музей, який стане одним з найбільших музеїв в цілому світі. Відкриють його в Гізі, а доповненням до експонатів музею стануть місцеві піраміди. Музей займе площу в чотириста вісімдесят тисяч квадратних метрів. Відкриття музею стане можливим завдяки міжнародним інвестиціям, а загальна сума, яку планують виділити на його будівництво, складає один мільярд доларів.

За твердженням фахівців, музей стане найбільшим у світі музеєм старовини. До того ж, він стане найсучаснішим в плані технічного спорядження. Він включатиме в себе більше ста п’ятдесяти тисяч музейних експонатів, а сам комплекс матиме навіть оперний театр.

Джерело: http://www.rosbalt.ru/style/2014/03/18/1245528.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.