В Будапешті відкрили пам'ятник лейтенанту Коломбо Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2014 20:43 · Розділ: Події у світі

Цікавий пам’ятник встановили цими днями в столиці Угорщини. Присвячений він легендарному кіногерою – прискіпливому та мізковитому лейтенанту Коломбо.

Недавно у Будапешті з’явилася нова статуя, присвячена героєві популярного в свій час детективного телесеріалу про дивакуватого сищика.

Виконавцем головної ролі у фільмі був Пітер Фальк, який у своїй автобіографії писав, що його прадід був вихідцем з Угорщини. Та й кілька сцен фільму було знято в цій країні.

Пам’ятник звели на вулиці Falk Miksa, угорського політичного діяча та публіциста, що жив і творив у 1828-1908 роках. За окремими даними, Пітер Фальк доводиться йому родичем. А сім’я актора покинула територію Російської імперії ще наприкінці позаминулого століття, емігрувавши до США. Сам актор народився у Нью-Йорку.

Що ж стосується знаменитого телесеріалу, то він виходив на екрани з 1968-го по 2003-ій роки.

Крім легендарної ролі в телесеріалі, Пітер Фальк виконав чимало інших ролей. Його двічі номінували на «Оскар», та дванадцять разів на премію «Еммі». Фальк є володарем багатьох престижних нагород.

Лейтенант Коломбо у виконанні Пітера Фалька (фото з http://nashavengriya.ru/)
Лейтенант Коломбо у виконанні Пітера Фалька (фото з http://nashavengriya.ru/)

Та все ж найбільшу славу йому принесла роль дивакуватого детектива. Серіал користувався неймовірною популярністю публіки. Тому, що злочини в ньому скоювали не жорстокі злочинці і гангстери, а респектабельні американці. Власне, цей факт і поєднує лейтенанта з Шерлоком Холмсом та персонажами Агати Крісті.

Пам'ятник лейтенанту Коломбо (фото з http://nashavengriya.ru/)
Пам'ятник лейтенанту Коломбо (фото з http://nashavengriya.ru/)

Та, на відміну від класиків детективного жанру, у випадку з лейтенантом Коломбо глядачі одразу знають, хто вчинив злочин. Вони уважно стежать за розслідуванням, що й стає ізюминкою серіалу. А легендарний лейтенант розкриває навіть ідеальні злочини. Основний акцент в серіалі робиться не на події та спецефекти, а на інтелектуальні діалоги, які навіть найбільш стриманих злочинців виводять на чисту воду.

Секрет лейтенанта – зіставлення двох картин злочину – видимої і справжньої. З уваги лейтенанта не виходили навіть найменші дрібниці, які дозволяли виявити певні протиріччя.

На перший погляд може видатися, ніби лейтенант – це такий собі незграбний невдаха-поліцейський, надокучливий та не надто розумний. Та все це – тільки маска, під якою ховаються гострий розум та неймовірна проникливість.

Джерело: www.rosbalt.ru

Інші новини розділу