Хемінгуей уявляв, як він оволодіє Марлен Дітріх - п'яною та оголеною Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2014 17:52 · Розділ: Цікаві факти

Поети і письменники – люди з дуже тонкою натурою. Вони настільки тонко відчувають світ, що іноді нам просто незрозумілими стають їхні думки та вчинки. Іноді ми їх вважаємо прибульцями з інших планет, або ж просто дивуємося, як вони можуть жити в нашому жорстокому світі.

Насправді ж всі творчі особистості – звичайні люди, і їм властиві прояви звичних для нас емоцій. Можливо, трохи більшою мірою, а може, дещо в іншій трансформації, та, як би там не було, вони присутні. І стосується це в першу чергу сексуальних фантазій.

Це сьогодні письменники наввипередки заявляють світові, що вульгарність, пошлість і порно в літературі – це супер, це по-новому і це потрібне читачеві. Юрій Покальчук, Э. Л. Джеймс та Ірвін Уелш, книги яких вважають відвертістю та розпусністю… Що це: спроба глянути на світ по-іншому, чергова трансформація літературних прийомів чи невтілені у життя сексуальні фантазії?.. Старина Фрейд вибрав би, скоріше, другий варіант, назвавши авторів порнолітератури недолюбленими в дитинстві, чи, що ще гірше, іншим словом з префіксом недо – в дорослому житті.

А ось що би сказав знаменитий психоаналітик про Хемінгуея, залишається тільки гадати, але, як стало відомо, і він не цурався пофантазувати на сексуальну тему. При чому свої фантазії описував на папері, а об’єктом «порномрій» письменника була знаменита Марлен Дітріх.

Вже наприкінці цього місяця на аукціоні продадуть листа, якого Хемінгуей у 1955 році надіслав своїй подрузі Марлен Дітріх. Хемінгуей і Дітріх дружили все своє життя, але інтимних стосунків між ними ніколи не було. Тим не менше, вони написали одне одному чимало листів, сповнених ніжності та ностальгії.

І ось в одному такому листі, який журналісти назвали відвертим і сюрреалістичним, Хемінгуей придумує театральний спектакль, в якому беруть участь він і Дітріх: «Напевне, я вніс би щось новаторське - наприклад, вистрілив би в тебе на сцені, п'яний, з автомобіля, що на швидкості мчиться мимо… Чи коли б ти з'явилася на сцені, п'яна та оголена, я увійшов би в тебе позаду, одягнений в піжаму, і швидко зняв би піжаму, щоб накрити тебе, і виставив би на огляд тіло Берта Ланкастера». Останній, як відомо, був знаменитим кіноактором, секс-символ середини минулого століття.

За словами журналістів, відвертого листа було написано саме тоді, коли тривали зйомки картини «Старий і море» - Хемінгуей якраз поскаржився подрузі, що йому самому довелося виловлювати реквізит - величезну рибину.

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу