Страх перед ЗНО: здорові хвилювання чи непотрібна паніка Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2014 16:41 · Розділ: Освіта

Настала весна, і всі старшокласники активно взялися за навчання: наближається ЗНО, і треба сконцентруватися на повторенні, а для декого і на вивченні, всього засвоєного за роки шкільного навчання матеріалу. В паніку впадають як батьки, так і учні: провал на тестуванні означає, що цього року у вищий начальний заклад учням-невдахам вхід точно закритий.

Однак у відчай впадати не варто – ще є час підготуватися до тестів.

Сьогодні існує чимало курсів, які займаються подготовкой к ЗНO по украинскому язику, історії, біології та інших предметах. Є ще й репетитори. Ну і, звісно, самі учні, без яких нема і самого навчання.

Звісно, навчаться під керівництвом досвідченого спеціаліста – набагато легше, зокрема в психологічному плані: незрозумілий матеріал вам роз’яснять доступною мовою, і ви точно знатимете, чи правильно засвоїли матеріал, чи ні. Та не в усіх батьків є змога оплачувати курси чи репетиторство, тож багатьом учням доводиться готуватися самостійно. І вони, варто зазначити, отримують певні переваги.

По-перше, займаючись самостійно, можна заощадити чимало коштів. По-друге, ви зможете займатися в будь-який зручний для вас час, не підлаштовуючись під графік. Це значить, що в один день ви зможете освоїти більший обсяг матеріалу, при цьому вам не доведеться нидіти над книжками, коли нездоровиться. Ну і по-третє, самостійна підготовка посилює впевненість у власних силах.

Способів підготуватися до ЗНО існує чимало. Та для успішного процесу підготовки слід дотримуватися певних порад.

1. Правильна мотивація. Насамперед потрібно зрозуміти, що високий результат ЗНО в першу чергу потрібен тільки вам – не бабусі і не мамі з татом. Чим краще ви здасте тестування, тим більше у вас буде шансів поступити в омріяний ВУЗ.

2. Складіть план і наполегливо його дотримуйтесь. Набагато легше вчити матеріал порціями, а не увесь за один раз. Тому розділіть навчальний курс на етапи. А почати варто з тих моментів, які ви розумієте та знаєте найменше.

Склавши такий графік, намагайтеся по можливості чітко його дотримуватися. Захворіли сьогодні – вивчіть більше матеріалу завтра, головне, щоб ви рухалися по програмі плавно і досить швидко.

3. Оберіть стратегію навчання. Можна поступово вивчати і повторювати шкільну програму, проходячи розділ за розділом, а можна сконцентруватися на так званих пробілах.

Готуватися до ЗНО слід заздалегідь (фото з сайту ucpa.com.ua)
Готуватися до ЗНО слід заздалегідь (фото з сайту ucpa.com.ua)

Власне, другий варіант є куди цікавішим і ефективнішим. Для цього візьміть зразки тестів минулих років, і спробуйте їх вирішити на час. Тоді звірте ваші результати з вірними відповідями, і ви зрозумієте, в яких саме місцях ваші знання «кульгають». Цим моментам і слід приділити найбільше уваги. Не зазубрюйте вірні відповіді – намагайтеся зрозуміти, чому правильно так, а не інакше.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.