Австрійський дизайнер представив двері-орігамі Автор: lesya · Опубліковано: 19.03.2014 12:28 · Розділ: Цікаві факти

Яких тільки дверей сьогодні не пропонують виробники споживачам. Це і прості та звичні для більшості з нас двері-прямокутники, і високотехнологічні творіння, доверху нашпиговані найсучаснішою електронікою.

Здавалося б, нового нічого не придумаєш, але, як виявилося, всюди є місце для творчості. І навіть там, де вже все зроблено, можна дати волю фантазії.

Довести це вирішив австрієць Клеменс Торглер (Klemens Torggler), який в минулому місяці представив світові своє оригінальне творіння – дуже незвичні двері, які відкриваються так, як до цього часу не відкривалися ще жодні конструкції.

Австрійський художник та дизайнер представив кілька проектів, та поки що всі вони знаходяться на стадії прототипу. Тому навіть якщо ви заб’єте в пошуковику «кинетические межкомнатные двери Москва цены где купить», навряд чи найближчим часом ви зможете здійснити покупку.

Фото з сайту http://vorotila.ru/
Фото з сайту http://vorotila.ru/

Двері австрійського дизайнера отримали назву «Еволюція». Складаються вони з чотирьох частин, з’єднаних між собою таким чином, щоб конструкція складалася на зразок фігурки орігамі. Дверна конструкція приводиться в рух легким порухом руки, і, незважаючи на досить сумнівний вигляд, в травматичному плані, за твердженням творця, вона не більш небезпечна, ніж звичайні двері.

Сам дизайнер назвав свою систему «flip panel door». За його словами, це не просто дверна конструкція, яка виконує прямі функції дверей, а справжня кінетична скульптура. І таку скульптуру багато кому захочеться поставити у себе вдома, переконаний австрійський художник Klemens Torggler.

При цьому двері-орігамі створені без використання будь-якої електроніки. Весь їх секрет криється у спеціальній конструкції – два квадрати, що згинаються по діагоналі, дозволяють дверям відсовуватися вбік, і це без використання полозок, які традиційно використовуються пр встановленні розсувних конструкцій.

Крім дверей «Flip panel door» (Drehplattentur), австрієць представив ще низку цікавих проектів. «System with rods», для прикладу, передбачає використання спеціальних стрижнів. Дверна конструкція складається з двох панелей, стиснутих шарнірами у двох кутах. Стрижні системи переміщуються, а з ними з боку вбік переміщуються і панелі.

Система «System with epitrochoid curve» чимось нагадує попередню, та замість стрижнів тут використовується металева трубка, яка дозволяє дверям рухатися.


Інші новини розділу