Американці представили "розумні" шпалери Автор: lesya · Опубліковано: 18.03.2014 13:39 · Розділ: Нові технології

Розумні технології в останні роки підкорили світ. Куди не глянь, все навколо «розумне»: «розумні» годинники, «розумні» браслети для фітнесу, «розумні» коляски, «розумні» будильники - скидається на те, що скоро людина втратить своє вроджене право називатися «розумною»… До всіх винайдених технологій влітку минулого року додався ще один винахід американців: розумні шпалери.

Так, обои для стен сьогодні користуються популярністю у споживача. Вони дозволяють оновити інтер’єр в кімнаті без особливих зусиль та в найкоротші терміни (наклеювання шпалер не займає багато часу), і взагалі є досить зручними у використанні. А тепер ще й вчені нашпигували їх електронікою.

Авторами винаходу стали дослідники з Прінстонського університету у США. Вони оснастили настінні шпалери всілякими датчиками і мікрочіпами, тож ті тепер можуть з легкістю збирати дані про навколишнє середовище. Виходить, деякі стіни і справді мають вуха.

На вигляд шпалери нічим не відрізняються від звичайних шпалер, які ми купуємо у будівельних гіпермаркетах. Насправді ж всередині вони є високотехнологічними пристосуваннями, що складаються з сонячних панелей, електронної обмотки та спеціальних датчиків.

Працюватиме вся електроніка завдяки сонячним панелям, які збиратимуть й акумулюватимуть енергію, необхідну для роботи всієї системи.

Розумні шпалери стануть системою прослуховування (фото з сайту http://www.imena.ua/)
Розумні шпалери стануть системою прослуховування (фото з сайту http://www.imena.ua/)

«розумні» шпалери створювалися спеціально для «розумних» будинків: вони повинні були виконувати функцію перерозподілу енергії, збираючи відповідну інформацію з бездротових датчиків, розміщених по всій квартирі, і передаючи її на центральну систему управління будинком. Це ставало можливим завдяки радіоелементам, розміщеним всередині шпалер.

Тим не менше, наявність цих елементів може перетворити такі шпалери в елементи систем прослуховування. Їх можна оснастити і датчиками руху, використовуючи як охоронну систему.

В роботі дослідники використовували транзистори, розроблені ще в двадцятих роках минулого століття, оскільки сучасні чіпи нанести на пластикову поверхню шпалер було практично неможливо.

Попри те, що всі компоненти мають великі розміри, вченим вдалося їх розмістити, оскільки площа стін дозволяє це зробити без зайвих труднощів.

Купити такі шпалери можна буде через кілька років.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.