Як купити заставне житло і не прогоріти Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2014 11:33 · Розділ: Економіка

Житлова проблема в Україні сьогодні стоїть досить гостро, і далеко не кожному середньостатистичному громадянину країни по кишені купівля квартири чи, тим паче, власного будинку. Справді, ціни, які правлять продавці за квадратні метри житлової площі, вимірюються десятками тисяч доларів, тоді як зарплата складає всього кілька тисяч гривень.

Та якщо трохи напружити звивини, можна придбати житло за цінами, значно нижчими за ринкові. Одним з таких способів є купівля заставного житла. Проте не варто втрачати пильності, інакше можна залишитися з носом.

Заставне майно банки розпродують досить часто. У людей, які беруть іпотеку чи кредит под недвижимость, а потім відмовляються їх сплачувати, майно відбирають і виставляють його на продаж чи аукціон – банкові потрібно повернути власні кошти чи хоча б їх частину. Тому ціни тут часто на 10-15% нижчі за середні ринкові, а в деяких випадках ви можете досягти і п’ятдесятивідсоткової економії.

Але всі угоди передбачають наявність цілої купи документів, тому дуже легко випустити з уваги якусь дрібницю, і потім ні квартири, ні грошей ви не отримаєте: часто колишні власники подають різні позови, а в силу невірно оформленої документації судді приймають їхню сторону. В результаті заплачені банкові гроші вам навряд чи хтось поверне, а житло преспокійно відійде до колишніх власників. А вам залишиться почепити на себе ярлик невдахи і починати все заново.

Щоб цього не сталося, ретельно перевіряйте документи. Якщо власник квартири сам продає житло, перевірте кількість прописаних членів родини, а особливо дітей. Зверніть увагу на те, щоб всі неповнолітні учасники при виселенні були десь прописані. Також варто укласти з власником помешкання договір про те, що в майбутньому він ніяких претензій і оскаржень не матиме.

Якщо ж банк продає майно насильно, ви повинні звернути увагу на додаткові нюанси. По-перше, банк повинен в письмовому вигляді попередити власників помешкання про виселення за тридцять днів до моменту вилучення майна. По-друге, перевірте правильність проведення аукціону. Оголошення про проведення аукціону повинне з’явитися у двох друкованих ЗМІ не менше як за два тижні до проведення торгів.

Є кілька варіантів придбання заставного житла. Перший – і найбільш привабливий – це купівля житла безпосередньо у власника. Економія – до 15%, але у даному випадку власник сам погоджується продати житло. Тут вам доведеться отримати від банку підтвердження стосовно того, що в разі погашення боргу по іпотеці чи кредиту фінансова установа більше не матиме до вас ніяких претензій. Аналогічну розписку повинен дати вам продавець, інакше одразу після купівлі він може оскаржити угоду. Якщо вам не вистачає коштів, можна добрати кредит - в тому ж банку, в якого ви купуєте квартиру.

Другий варіант – викуп кредитного боргу. Розмір заощаджень – 20-25%, однак доведеться добряче попотіти, щоб все зробити правильно. По-перше, варто звернути увагу на кредитні домовленості десятирічної давності – тоді й відсоток іпотечного кредитування був нижчий, та й ціни на житло куди меншими.

Третій варіант – купити житло з аукціону. Таки договір найбільш небезпечний, оскільки з аукціону продають насильно вилучене житло. У фінансовому плані ви зможете заощадити найбільше, але банк, який і є продавцем, не дає вам жодних гарантій, що проблем з колишніми власниками у вас не буде.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.