Біолог із США схуд на 25 кілограмів, харчуючись виключно стравами з McDonald's Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2014 14:20 · Розділ: Краса і здоров'я

Про шкоду фаст-фуду вчені та експерти говорять давно, і головним їхнім аргументом, який змушує свідомих осіб відмовитися від харчування в McDonald's, є загроза ожиріння. Однак, як вважає в біолог з Айови Джон Сісна, експерти та дієтологи схильні добряче перебільшувати.

Щоб довести свою правоту, викладач біології вирішив провести досить цікавий експеримент: схуднути за допомогою фаст-фуду. І, як не дивно, йому це вдалося: протягом шести місяців чоловік харчувався виключно їжею з McDonald's і за цей час зумів скинути п’ятдесят шість фунтів зайвої ваги.

П’ятдесятичотирьохрічний Джон Сісна (John Cisna) викладає біологію в школі Коло, штат Айова. Одного разу він вирішив перевірити, чи правду говорять вчені про фаст-фуд. В якості піддослідного кролика він обрав самого себе.

Цілих шість місяців (кінцева дата експерименту – завтрашній день) чоловік в їжу вживав тільки продукти, куплені в мережі ресторанів швидкого харчування McDonald's. Точніше, навіть не куплені: зрозумівши, що експеримент стане чудовою рекламною акцією, мережа надавала експериментатору власну продукцію безкоштовно. Однак не більше: за експеримент чоловікові не доплачували.

Всього за час експерименту чоловікові вдалося скинути двадцять п’ять кілограмів зайвої ваги, при чому більшість кілограмів (сорок фунтів) він скинув протягом перших трьох місяців експерименту.

Отриманими результатами був здивований сам Джон. За його власним зізнанням, він очікував у кращому випадку, що його вага нікуди не дінеться. В гіршому він був готовий до серйозних погіршень здоров’я. Але його моторошні очікування не справдилися: чоловік зумів скинути вагу без шкоди своєму організму.

Щоправда, під час експерименту чоловік харчувався за особливою схемою. Він скоротив загальну кількість споживаних калорій до 2000 на добу, підбираючи при цьому рекомендоване дієтологом співвідношення білків, жирів, вуглеводів та цукру. А ще чоловік збільшив фізичну активність: щодня протягом сорока п’яти хвилин він ходив пішки на чималі дистанції.

До початку експерименту індекс маси тіла чоловіка дорівнював 38. Через півроку він знизився до 30 – це не ідеал, але вже ось-ось дійде до терміну «зайва вага», а не ожиріння. Позитивними виявилися й інші показники: рівень холестерину в крові піддослідного знизився з 249 до 190, а рівень так званого поганого холестерину знизився на чверть.

До проведення експерименту вчителя підштовхнув інший експеримент: документальний фільм, знятий режисером Морганом Сперлоком, який вирішив продемонструвати, яким шкідливим є фаст-фуд. Протягом тридцяти днів Морган повинен був їсти страви з меню McDonald's, хоча б тричі на день. До того ж він закинув заняття спортом. Результати були вражаючими: за місяць чоловік потовстів на одинадцять кілограмів, у нього почалися перепади настрою, проблеми з печінкою, а також розвилася сексуальна дисфункція. Щоб скинути вагу, набрану за місяць, Моргану знадобилося більше року.

Однак Сісна вважає дослідження Моргана недобросовісним. Якщо правильно поєднувати страви й обмежити їх кількість, то все буде гаразд, переконує він.

Джерело: http://www.ibtimes.com/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.