За вікном сіро і непривітно? Виручить вітраж Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2014 12:45 · Розділ: Цікаві факти

Далеко не всім нам пощастило жити на узбережжі моря чи в квартирах з видом на розкішний парк – здебільшого краєвид, який відкривається з вікна, не дуже тішить: недокінчені будови, смітники, заасфальтовані вулиці або нескінченні потоки автомобілів... Добре, якщо вам пощастило мешкати в зеленому районі, якщо ж ні, то доведеться трохи прикрасити дійсність, щоб хоч іноді мати можливість дивитися на світ… через рожеві окуляри. Не в прямому розумінні: щоб звеселити інтер’єр приміщення та огородити себе від не надто радісного краєвиду за вікном, зробіть вітраж: різнокольорові шматки скла в сонячну погоду виграватимуть барвами, даруючи гарний настрій. А коли надворі похмуро, позитивні різнобарвні малюнки не дозволять вам нудьгувати.

Вітражні вікна можна купити уже готові, але коштують вони набагато дорожче, ніж популярні сьогодні металопластикові склопакети. Але ви завжди можете спробувати виготовити вітраж своїми руками. Добре, якщо у вас є знайомий, що працює монтажником пластикових вікон: так ви зможете без проблем купить пластиковые окна, самостійно зробити вітраж, а вже тоді встановити їх за усіма правилами. Компанія Aluplast, для прикладу, виготовляє профілі для пластикових вікон, самі ж вікна ви можете замовити в інших виробників. Однак вітраж слід робити на ще не встановлених вікнах.

Фото з сайту predmetyinteryera.blox.ua
Фото з сайту predmetyinteryera.blox.ua

Є кілька способів самостійного виготовлення вітражів.

Спосіб 1. Вам знадобиться клей ПВА, трохи цементу та піску, канцелярська туш або маркер, склоріз, кольорове скло. Вибираєте малюнок в натуральну величину і наносите його на лист картону. Для цього можете скористатися копіркою чи придумати якийсь інший спосіб.

Контури малюнка обводите тушшю чи маркером – щоб вони були добре помітні під кольоровим склом. Далі зверху на картон поміщаєте кольорове скло, і по контуру малюнка вирізаєте шматки скла склорізом.

Після цього робите суміш з клею, цементу та піску – в рівних пропорціях. Власне, ця суміш і допоможе прикріпити шматки кольорового скла на скло металопластикового вікна. Наносите клей на поверхню кольорових шматків і викладаєте їх на скло-основу так, як на малюнку. Проміжки між шматками кольорового скла теж заповніть сумішшю.

Спосіб 2. Цей спосіб дозволить нам обійтися без кольорового скла та склорізу. Він вимагає наявності гнучкого і міцного дроту, анілінові фарби і клей ПВА. Можна придбати готові вітражні фарби.

Як і в першому варіанті, візьміть малюнок і нанесіть його на лист картону. Дріт вигніть по контуру малюнка, так, щоб утворилися необхідні елементи. Дріт повинен бути досить гнучким, та водночас добре тримати форму.

Аркуш з візерунком підкладаєте під прозоре скло вікна, а по його контуру зовні приклеюєте отримані дротяні елементи, використовуючи для цього емульсію ПВА. Коли всі елементи будуть приклеєні, притисніть ваш візерунок іншим шматком скла, зверху покладіть лист металу і якийсь вантаж. Через півтора години емульсія висохне, і ви приступите до наступного етапу.

Поки клей висихатиме, підготуйте фарби: анілінові барвники розчиніть у воді, процідіть і додайте до них емульсію ПВА – консистенція суміші повинна нагадувати густу сметану.

Далі фарбами акуратно зафарбуйте ділянки, обмежені контуром. Справа трохи марудна і довга – щоб перейти до наступної ділянки, доведеться зачекати, доки висохне попередня. Але результат того вартує.

Спосіб 3. Третій спосіб – найпростіший. І підійде він для вже встановлених вікон. Все, що вам знадобиться, це купити прозору плівку під вітраж і наклеїти її на скло.


Інші новини розділу