Незаконно засуджений американець, що провів за ґратами 8 років, вимагає компенсації в розмірі $100 млн Автор: lesya · Опубліковано: 13.03.2014 21:57 · Розділ: Події у світі

Справедлива Феміда далеко не зовсім справедлива: служителями закону є прості смертні, такі ж, як і ми з вами, і як усім людям їм властиво помилятися. А є й такі, які, прикриваючись суддівською мантією, відверто коять злочини, відчуваючи себе безкарним і всемогучим, мало не богом. В результаті злочинці гуляють на волі, а за ґратами частенько опиняються невинні люди, які за збігом обставин просто опинилися не в той час і не в тому місці.


Така, м’яко кажучи, неприємність сталася в житті одного мешканця міста Колумбія в штаті Міссурі. Двадцятидев’ятирічний Райан Фергюсон (Ryan Ferguson) цілих вісім років провів за ґратами – як виявилося, через помилку. Тепер справедливо обурений Фергюсон вимагає сплати морального відшкодування в розмірі ста мільйонів доларів. Він подав позов на поліцію і прокуратуру.

Дев’ять років тому, в 2005-му, чоловіка визнали винним у вбивстві спортивного оглядача однієї з місцевих газет. Його засудили до сорока років тюремного ув’язнення.

На момент, коли було скоєно злочин, хлопець ще вчився в школі. Підставою для визнання хлопця винним у вбивстві стали покази свідків, які, однак, згодом відмовилися від своїх слів. Та на рішення суду це так і не вплинуло.

Торік незаконно засуджений чоловік подав апеляцію, і апеляційний суд визнав, що чоловіка засудили за злочин, якого він не скоював. Всього через тиждень Фергюсона випустили на волю.

У позові, який Райан подав на суд і поліцію, говориться, що матеріальна шкода, яку поніс за всі роки хлопець, величезна. А про моральні збитки взагалі говорити нічого! Довгі роки він не бачив ні рідних, ні друзів, і змушений був жити з клеймом убивці.

За словами адвокатів звільненого молодика, слідчі навмисно приховали частину доказів, а частину взагалі знищили. Тепер вони планують притягнути до кримінальної відповідальності близько тринадцяти осіб, серед яких і колишній прокурор міста Колумбії та кілька слідчих і поліцейських.

Зауважимо, що надія відсудити солідну суму у Фергюсона є. У США вже ставалися випадки, коли незаконно засуджені люди отримували величезні компенсації моральної шкоди.

Приміром, два роки тому присяжні суду в Чикаго постановили виплатити 32-річному Седеусу Хіменесу в якості компенсації суму в розмірі $ 25 млн. Історія дуже схожа: сталася судова помилка, і хлопець майже половину свого життя просидів за ґратами.

Джерело: http://www.runyweb.com/

Інші новини розділу