Шведи готові проміняти паролі на шоколад Автор: lesya · Опубліковано: 13.03.2014 17:04 · Розділ: Нові технології

Незважаючи на те, що всі більш-менш великі сайти попереджають користувачів про небезпеку розсекречення власних паролів стороннім ресурсам та людям, для багатьох користувачів ці слова – порожній звук. Не допомагають навіть постійні поради експертів, які пояснюють, що свої особистості дані просто необхідно гідно захистити. В першу чергу це стосується фінансової сфери – банківський рахунків та електронних гаманців. Адже кіберзлочинці з кожним днем відточують свої уміння, тож ризик бути непомітно пограбованим зростає швидкими темпами.

Та люди – в більшості своїй оптимісти, і коли їм говорять про погане, вони чомусь вірять у те, що все це станеться з кимось іншим, але тільки не з ними. І вони готові розголошувати незнайомцям цінну інформацію.

Втім, за невелику винагороду – плитку шоколаду.

Так, в результаті проведеного недавно міні-експерименту вдалося з’ясувати, що мешканці Швеції - неймовірні ласуни. Вони готові продати свої паролі всього-на-всього за одну не дуже велику плитку шоколаду.

Відповідне дослідження проводилося журналістами, що замаються описом та вивченням комп’ютерних технологій.

Одна із журналісток представлялася перехожим співробітником антивірусної компанії, яка нібито проводить дослідження принципів, якими користуються люди при створенні та виборі паролів.

Кожному перехожому, який погоджувався дати відповідь на поставлене дослідницею запитання, видавалася шоколадка. Цікаво, але ці ласощі змусили багатьох учасників опитування вмить забути про всі попередження, які коли-небудь давали їм експерти з комп'ютерної безпеки, і вони радо давали паролі, які повинні були зберігати в таємницях.

Всього в експерименті взяли участь тридцять чотири представники обох статей. І двадцять три з них обміняли паролі на шоколад. При чому вони готові були повідомити не лише паролі від своїх акаунтів у соціальних мережах, але й надати доступ до електронних гаманців.

Паралельно видання, на яке працюють журналісти, провело потужніше у плані користувацької аудиторії опитування, намагаючись з’ясувати, як люди вибирають собі паролі та чи часто вони їх забувають. Всього в опитуванні взяло участь п’ять тисяч читачів видання.

Більшість учасників опитування зізналися, що вони мають не менше п’яти паролів, а це частенько викликає цілу низку проблем з запам’ятовуванням. Трохи менше третини учасників (30%) свої паролі не забували ні разу. Приблизно троє з чотирьох опитаних користуються одним і тим же паролем для доступу до кількох сайтів, а дві третіх респондентів зізналися, що не міняють паролі раз на рік, як їм радять експерти.

Джерело: http://unrealis.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.