Незвичні методи запам'ятовування нових слів Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2014 10:08 · Розділ: Психологія

Включіть підсвідомість (фото з сайту psspb.blogspot.com)
Включіть підсвідомість (фото з сайту psspb.blogspot.com)

Від того, наскільки розвинуті наші особисті механізми сприйняття, безпосередньо залежить кількість та швидкість запам’ятовування інформації. Саме тому при вивченні іноземної мови варто попрацювати над власною підсвідомістю, змусивши її працювати в посиленому режимі.

Зробити це не так уже й важко, щоправда, на перших порах доведеться добре попрацювати. Почнемо з запам’ятовування слів, адже відомо, що в кожній мові є слова, які вживаються частіше за інших. Якщо ви, для прикладу, вивчите самые употребляемые английские слова, ви оволодієте англійською на базовому рівні дуже швидко, вивчивши при цьому всього-на-всього 10% лексики. Тому вивчення нових слів дуже важливе для тих, хто хоче вивчити мову. А щоб процес проходив максимально ефективно, можете скористатися запропонованими нижче методиками.

Перший метод – метод підсвідомої фотографії. Він дозволяє запам’ятовувати не лише слова, але й будь-яку іншу інформацію. Для цього ви повинні трішки потренуватися, щоб оволодіти технікою самогіпнозу.

У випадку з іноземними словами їх краще записати у дві колонки – англійські слова і навпроти переклад. Тепер переходьте безпосередньо до вивчення слів. Вмостіться якомога зручніше в кріслі, розслабтеся. Включіть неголосну спокійну мелодію і заплющте очі. Далі використовуйте аутотренінг. Говоріть волос спокійним тоном наступний текст: «Я щойно народився. Зараз я розплющу очі і гляну вперед. Все, що я побачу, я побачу вперше. Те, що я побачу, мені незнайоме». Повторіть «заклинання» п’ять разів, відкрийте очі і гляньте на слова, які потрібно запам’ятати. Всього кілька секунд вистачить на те, щоб вони назавжди відклалися у вашій голові.

Ще один метод запам’ятовування – запам’ятовування шляхом ускладнення. Парадокс, але чим складніший механізм запам’ятовування, тим більше наш мозок активується до роботи. Тому шукайте собі сторонні заняття: прочитали слово, починайте з паперу робити літачок, або після вивчення слів запам’ятайте ряд цифр, а потім відтворіть цифри і слова вголос – одна цифра = одне слово.

Якщо у вас є чоловік або дружина (мама, брат, сестра), попросіть їх про допомогу і спробуйте вивчати слова гіпнотичним методом. Для цього запишіть на магнітофон (чи просто скористайтеся комп’ютером) біля ста нових слів і прослуховуйте їх перед сном. Далі, коли ви вже заснете, ваш помічник протягом сорока хвилин нехай включає запис слів, поступово скручуючи звук. Зранку, десь за сорок хвилин до пробудження, потрібно знову включити запис, але тепер уже від меншої гучності до більшої. Після кількох таких сеансів ви з подивом виявите, що знаєте біля сотні нових слів і зворотів.


Інші новини розділу