Nokia запропонувала заряджати смартфон, використовуючи енергію танцю Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2014 20:17 · Розділ: Нові технології

Фото з сайту platinumwall.ru
Фото з сайту platinumwall.ru

Вчені та винахідники знаходять все нові й нові способи добувати електроенергію, використовуючи для цього природні джерела – то енергію сонця, то енергію вітру. А недавно компанія Nokia в якості альтернативного джерела вирішила використовувати енергію танцю.

Щоправда, навіть якщо ви запеклий танцюрист, навряд чи вам вистачить енергії для забезпечення власних потреб в електриці. Але ось для підзарядки смартфону її цілком достатньо, принаймні, так говорять спеціалісти компанії.

Цими днями на YouTube Nokia опублікувала ролик, в якому представила пристрій, що дозволяє під час танцю заряджати смартфон. В центрі сюжету ролика – дівчина, яка потрапляє в лабораторії Nokia, де їй дістається незвичайна зарядка, що складається з двох пластин. Одну пластину дівчина закріплює на зап’ясті, іншу – на власному черевику.

Далі дівчина починає танцювати прямо на вулиці і… її смартфон заряджається. Щоправда, зарядка не вразила своєю ефективністю: за півдня танців дівчині вдалося зарядити всього четвертину батареї. Тим не менше, розробники пояснили, що в рекламі була задіяна батарея від смартфону Nokia 1520 з підвищеною ємністю. Якщо ж заряджати не настільки потужний акумулятор, часу знадобиться набагато менше.

Поки що представлена зарядка – це всього-на-всього прототип, працювали над яким співробітники дослідницького підрозділу Nokia. Подробиці стосовно пристрою не розголошуються, однак експерти припускають, що «чарівні» пластини використовують п'єзоелементи.

Компанія також не розголошує своїх планів стосовно того, чи запускатиме натільну зарядку в серійне виробництво.

До речі, схожий пристрій – не новинка для Nokia. Раніше вона вже випускала досить незвичні зарядні пристрої, призначені для велосипедистів.

Працюють над створенням схожих технологічних доповнень й інші компанії, серед яких і GotWind. Зарядний пристрій, здатний генерувати механічну енергію в кінетичну, виготовлений у вигляді нарукавної пов’язки, в яку вбудовано невеликий за розмірами генератор.

Зрозуміло, що економія на електроенергії при використанні зарядного пристрою від Nokia невелика. Але що стосується доступності джерел електроенергії, то виглядає натільна пластина-зарядка досить привабливо. Тепер навіть якщо в клубі чи на дискотеці у вас розрядиться телефон, ви можете бути упевнені, що все одно залишатиметеся на зв’язку.

Джерело: http://www.infox.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.