Японія попросила внести листи камікадзе до реєстру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2014 15:52 · Розділ: Культура

Камікадзе (фото з ru.wikipedia.org)
Камікадзе (фото з ru.wikipedia.org)

Нещодавно представники одного музею в Японії звернулися до представників ЮНЕСКО з проханням включити листи, написані камікадзе, до списку Всесвітньої спадщини товариства. Така ідея не прийшлася по душі Пекіну, який звинуватив Японію в спробах переписати історію.

Проблемою зацікавився Ромен Давид, стаття якого була опублікована цими днями на сторінках видання Le Figaro.

За даними журналіста, ініціатива належить представникам Музею світу, розташованого в Мінамікюсю, в японській префектурі Кагосіма. Вони сподіваються, що члени товариства погодяться включити листи, написані льотчиками-камікадзе під час Другої світової війни до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ці листи – а їх є більше трьох сотень (якщо бути точнішим, то 332) – є частиною колекції, яка включає в себе чотирнадцять тисяч документів, що так чи інакше стосуються періоду Другої світової.

Представники музею в рамках програми «Пам'ять світу», яка стартувала в 1992 році, і справді спробували внести пропозицію про листи камікадзе в міжнародний регістр.

Ці листи – зовсім невеликі, складаються вони всього з кількох рядків. Але найбільш розпачливим є те, що адресовані вони близьким і рідним та написані людьми, які свідомо йшли на смерть. І ще й пишалися цим.

Писалися вони самими пілотами якраз напередодні їхньої самогубної місії. Для більшості пілотів можливість померти за власну країну була справжнім подарунком, і вони істинно пишалися тим, що коять.

Більшість листів зібрав у себе вісімдесятидев’ятирічний Тамадаса Ітатсу. Найбільше з-поміж інших зацікавлюють кілька рядків, написаних лейтенантом Ріойі Уєхаром. У своїй передсмертній записці він написав досить дивний текст: «Завтра той, хто вірить у демократію, покине цей світ. Він може здатися одинаком, але його серце переповнене задоволенням. Фашистська Італія і нацистська Німеччина переможені. Авторитаризм - це створення будинку з розбитих каменів».

Що ж стосується Ітатсу, в якого й зберігалася колекція, то він вирішив стати камікадзе навесні 1945 року. На той час йому було всього дев’ятнадцять років. Але доля вберегла хлопця від загибелі, і його літак через несправність двигуна до цілі так і не долетів.

Хлопець неодноразово хотів покінчити життя самогубством, та врешті-решт заспокоївся і почав збирати свою дивну колекцію.

Ініціативу Японії украй негативно сприйняв Китай. На його думку, спроба країни внести до всесвітнього реєстру листи камікадзе є спробою переписати історію, щоб виправдати свою воєнну агресію та відкинути звинувачення у фашизмі.

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?