Вчені з'ясували, що до складу клітин динозаврів та птахів входять подібні білки Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.08.2009 16:12 · Розділ: Наука

У зразках тканин тиранозавра, віком 68 мільйонів років, виявлено колаген, повідомила група дослідників з Каліфорнії. Раніше із заявою про виявлення в тканинах динозаврів білка, по будові схожого на білок птахів, виступав інший колектив вчених під керівництвом Мері Швейцер.

Дослідники, під керівництвом Девіда Гольдберга, використовували дані, отримані першою групою в ході мас-спектрометричного аналізу зразка. За словами фахівців, ця технологія дозволяє визначити, з яких елементів складається молекула, що вивчається. В разі аналізу білків, мас-спектрометрія дозволяє з'ясувати їх амінокислотний склад. Гольдберг і колеги зробили висновок, що зразки тиранозавра містять ґрунтові бактерії, речовини, що попали в останки вже в лабораторії, а також два білки. Робота викликала масу критики, оскільки науковці визнали, що зразок тканини був забруднений.

Виявлені ученими білки по складу нагадують пташиний гемоглобін і колаген. Схожість білків динозаврів з білками птахів доводить загальноприйняту теорію про те, що гігантські ящери були предками пернатих, зробили висновок експерти.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.