Створено комп'ютерний вірус, що передаватиметься як застуда Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2014 18:50 · Розділ: Нові технології

Комп’ютерні віруси виникли, мабуть, тоді, коли з’явилися самі комп’ютери. Щоправда, колишні віруси не вирізнялися особливою складністю, та й розповсюджувалися вони особливим чином. Сьогодні ситуація кардинально змінилася, і недавно було створено вірус, який розповсюджується, як звичайна застуда.

Так, щоб розповсюдитись і поширитись, ранньому комп’ютерному вірусу доводилося проробити складну роботу: він міг записатися з флоппі-диску на комп’ютер, а для цього треба було вручну вставляти заражені диски в різні комп’ютери. Поява Інтернету зробила процес розповсюдження вірусів набагато швидшим.

Тим не менше, до сьогоднішнього дня всі віруси проходили двома шляхами: від зараженого комп’ютера до комп’ютера, або ж від зараженого сервера до комп’ютера. Але ще ніколи віруси не переходили з однієї ізольованої мережі Wi-Fi до другої.

Та недавно дослідникам з Університету Ліверпуля вдалося створити комп'ютерний вірус, що може розповсюджуватися, як звичайна застуда.

Поки що, на превелике щастя, вірус було створено в лабораторних умовах, та якщо він не дай Бог потрапить до рук кіберзлочинців, всесвітній мережі може настати кінець. Вірус передаватиметься по повітрю, незалежно від відстані між зараженим носієм та здоровою жертвою.

Вірус, який отримав назву «Chameleon», здатен розміщуватися в мережі й аналізувати дані, які крізь неї проходять. При цьому вірус здатен самостійно перестрибувати з однієї точки доступу до іншої, і точнісінько як застуда, він рухається швидше там, де населення більше і воно заселяє території з більшої густиною.

В ділянках з більшою густиною населення користувачам пропонується більше точок доступу, і вони, як і годиться, дають користувачам Wi-Fi з'єднання, самі не підозрюючи про небезпеку, яка на них чатує.

Дослідники вивчили поведінку вірусу в лабораторних умовах. За словами дослідників, коли вірус атакує точку доступу, він не перешкоджає її роботі. Але всі дані користувачів, які заходять в мережу, він здатен перехоплювати. Далі вірус відшукує інші точки доступу, заражаючи їх. При цьому він здатен знаходити найуразливішу точку комп’ютерної мережі. І якщо він наривається на захист однієї точки, то просто йде далі, щоб заразити іншу. При цьому наявність вірусу більшість антивірусних програм не виявляє.

Джерело: http://earth-chronicles.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.