Книга в книзі: незвична бібліотека в Канзас-сіті продовжує дивувати туристів Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2014 15:24 · Розділ: Цікаві факти

Навряд чи ми серйозно повіримо в те, що друкованій книзі рано чи пізно настане кінець. Так, можливо, читати електронні книги набагато зручніше, можливо, краще мати цілу бібліотеку в себе в сумці, та все ж затишної атмосфери читального залу не замінить ніщо. Так, є люди, яким від одного вигляду бібліотеки стає спокійно на душі.

Бібліотека – це справжнє царство книг. Тут скільки всього цікавого, що й не надивуєшся. Але, як виявляється, бібліотеки можуть бути цікавими не тільки своїм внутрішнім виглядом, але й зовнішністю. Щоправда, коли за справу береться справжній професіонал, у якого є не лише сертификат инженера проектировщика, але й багаторічний досвід і необмежена фантазія.

Однією з найбільш незвичних в архітектурному плані бібліотек є бібліотека в штаті Міссурі. Центральна публічна бібліотека американського міста Канзас-сіті привертає увагу перехожих, а туристи частенько відвідують місто, щоб глянути на це диво архітектурної фантазії.

Збудована бібліотека у вигляді полиці з книгами. І якщо ви до такого видовища не підготувалися заздалегідь, то в якийсь момент вам може видатися, що ви, подорожуючи з Гулівером, раптом зменшилися в розмірах і потрапили в чарівний світ гігантської книги. Висота кожної книги (а їх всього двадцять чотири) складає вісім метрів, а їхня ширина – два з половиною метри.

Будівля складається з «книг» відомих авторів – це «451° за Фаренгейтом», написана Реєм Бредбері, і знаменита книга Марка Твена «Пригоди Гекльберрі Фінна», і «Володар перснів» Джона Толкієна. До речі, саме місцеві мешканці шляхом голосування і вирішили, які книги стануть обличчям бібліотеки.

Бібліотека в Канзас-сіті (фото взято з сайту http://www.epochtimes.ru/)
Бібліотека в Канзас-сіті (фото взято з сайту http://www.epochtimes.ru/)

Однак Канзас-сіті – не єдине місто, яке може похвалитися оригінальною бібліотекою. Є ще досить незвична будівля у Стокгольмі. Її автор – архітектор Олів'є Чарльз (Olivier Charles).

Родзинкою його творіння є наявність так званої «нескінченної» стіни книг. В бібліотеці і справді спорудили величезну стіну, заставлену від верху до низу полицями з книгами, проте для посилення ефекту нескінченності по обидва боки стіни з книгами планують спорудити великі дзеркала.

На завершення кілька слів додамо про проект The Library Resort. Орієнтований він на людей, які своє життя просто уявити не можуть без книг, і які, навіть вирушаючи на відпочинок, не можуть пережити розлуки зі своїми улюбленим паперовими друзями. Готель пропонує своїм постояльцям розкішну бібліотеку, розташовану якраз навпроти басейну. Тож ви можете повною мірою насолодитися і фізичним, і інтелектуальним відпочинком.


Інші новини розділу