Вчені, які загинули "від рук" власних винаходів Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2014 10:47 · Розділ: Наука

Наукові відкриття часто пов’язані з ризиками та небезпеками – коли маєш справу з невідомим, завжди слід бути обережним. Історії відомі випадки, коли вчених та винахідників вбивали їхні ж власні відкриття.

Першим – і найтрагічнішим – прикладом такого убивства стала смерть француза австрійського походження Франца Рейхельта. Він мріяв створити костюм, який би перетворювався на парашут, однак мрія так і залишилася нездійсненною. Створивши якийсь прототип своєї мрії, Франц вирішив сам його випробувати. І, стрибнувши з першої платформи Ейфелевої вежі, четвертого лютого 1912 року Франц розбився. Відео смертельного стрибка можна подивитися на сайті http://videocentury.ru/ - серед збірників кінохронік є і трагічне відео сумної історії Франца Рейхельта.

Франц Рейхельт (фото з http://www.factroom.ru/)
Франц Рейхельт (фото з http://www.factroom.ru/)

Не менш трагічно склалася доля Макса Вальє, німецького вченого, який займався розробкою рідкопаливного ракетного двигуна. Такими двигунами він хотів оснастити тодішні автомобілі. Але всього через місяць випробувань один такий двигун зірвався в лабораторії, вбивши свого творця.

«Король планерів» Отто Лілієнталь здійснив дві тисячі польотів. Але під час одного з польотів цей винахідних, якому вперше вдалося керувати апаратом, важчим за повітря, впав, зламав хребет і через день помер. Він став натхненням для братів Райтів – засновників авіації.

А ось вчені Гаррі К. Даліан Молодший і Луїс Слотін загинули від рук демонічного атому. Ці вчені стали жертвою атомних реакцій, які самі ж і запустили. Випадково. Неймовірної сили випромінювання вбило одного вченого, а потім і другого. Плутонієве ядро при цьому стало причиною смерті обидвох, за що й отримало згодом прізвисько демонічного.

Жертвою власного винаходу став і француз Жан-Франсуа Пілатр де Розье. Учений і видатний авіатор був першим, хто здійснив політ на повітряній кулі. Але цим все не закінчилося – вчений вирішив пересікти на повітряній кулі Ла-Манш. Він створив власну версію повітряної кулі, яка, однак, на висоті п’яти сотень метрів винахідника підвела: вона повернула на сушу, сплющилась і понеслася вниз. Винахідник і його компаньйон – обидва загинули…

Хорас Лоусон Ханлі створив субмарину, яка забрала не лише його життя, але й життя інших випробовуваних. При чому на її рахунку чимало смертей – першого разу субмарина-вбивця забрала життя екіпажу, коли пропливаючи мимо корабель затопив її хвилею. Вдруге команда добровольців також пішла під воду. Загинув і сам вчений, і команда з восьми людей.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.