Як економить на світлі Європа Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2014 09:59 · Розділ: Цікаві факти

Фото з сайту rodovid.me
Фото з сайту rodovid.me

Всі знають, що одним з найважливіших моментів, які забезпечать затишок і комфорт у вашому домі, є сприятливий температурний режим: ні надто висока температура, ні холод не додадуть вашому помешканню затишку.

І якщо мешканці спекотних країн ламають голову над тим, як би хоч трохи освіжитися в спеку, нам доводиться думати-гадати, як би то зекономити на електроенергії та опаленні, адже рахунки саме за ці комунальні послуги найбільше б’ють по кишені.

Щоправда, наші співвітичизники заощаджувати не вміють зовсім. Економія електроенергії - не для нас, тим більше, що з проблемою нестачі енергоресурсів ми зіткнулися порівняно недавно, а ось у Європі її намагаються вирішити вже протягом кількох десятиліть. Саме тому производство конвекторов, здатних економити енергію, розробка енергозберігаючих опалювальних систем, а також встановлення екологічних джерел виробництва електроенергії стали основним трендом економних європейців.

Поговоримо про те, як економлять електроенергію мешканці розвинених європейських країн, на яких ми готові рівнятися в усьому.

Досить заощадливими у даному плані є німці. Німці не тримають телевізор увімкненим протягом доби, також вони не вмикають опалювальні прибори, коли на те нема необхідності. Все частіше вони використовують «зелену» енергію, встановлюючи на дахах будівель сонячні батареї. Така стратегія навіть дозволяє заробити, оскільки енергії батареї виробляють в надлишку, і її можна продавати сусідам за півціни.

Економними виявилися і мешканці Фінляндії. Енергозберігаючі лампи вони не купують, натомість віддають перевагу енергозберігаючим електроприладам. Системи альтернативних джерел енергії – вітру та сонця - у цій країні теж вітаються.

Не пасуть задніх і французи. У своїх квартирах вони встановлюють радіатори з регуляторами температури, тож ні кіловата енергії не витратиться там, де в цьому нема потреби. При цьому заощаджують всі – від багатих до бідних – воду на Лазурному березі нагрівають за допомогою сонячних батарей.

Не пощастило з комунальними і латвійцям – ціни за світло та газ тут дуже високі. Саме тому латвійці, які мешкають в багатокімнатних квартирах, взимку вирішують не отоплювати нежилі кімнати. Економія солідна, але коли температура в кімнатах не перевищує +8, в будинках кидається пліснява і грибок, а щоб їх позбутися, доведеться витратити набагато більше.

Досить оригінально поводяться і мешканці Голландії. Тарифи на електроенергію тут такі, що голландці намагаються приймати душ у спортклубах, школах та на роботі – тільки щоб не дома. Так само вони воліють заряджати телефони і ноутбуки в місцях громадського користування. Увечері найбільш заощадливі рідко вмикають світло – тільки коли на це є крайня необхідність.

А ось члени уряду греків, які через економічну кризу постраждали дуже сильно, закликають своїх співвітчизників утеплювати будинки найрізноманітнішими способами - папером, поролоном тощо, тільки щоб хоч трохи зменшити рахунки на електроенергію.


Інші новини розділу